fbpx
Dom

Napęd do bram: jak wybrać najlepszy mechanizm?

• Zakładki: 119


Automatyczny napęd do bramy pozwala wygodnie i bezpiecznie wjechać na posesję. Nie musisz wysiadać z samochodu i zmagać się z deszczem lub śniegiem, otwierając skrzydła. Zdalne otwieranie jest bardzo komfortowe, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni mechanizm. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu!

Jak wybrać komfortowy i bezpieczny napęd do bram?

Szukając napędu do bram, zwróć uwagę na wielkość i ciężar skrzydła. Silnik o mocy 400 N spokojnie obsłuży niewielką bramę, z drugiej strony do dużego, dwuskrzydłowego ogrodzenia należy poszukać solidnego silnika o mocy 1200 N. Wspomniany parametr wpływa na bezawaryjną pracę napędu. Jeśli chcesz, by system działał bez zarzutu, wybierz silnik z zapasem mocy.

Jeśli na pierwszym miejscu stawiasz wygodę, kupując napęd do bram, weź pod uwagę prędkość otwierania. Choć standardowy system pozwala otworzyć bramę w ciągu 30 sekund, niektórzy producenci proponują szybsze napędy. Dzięki temu nie musisz długo czekać, żeby wjechać na posesję. Docenisz to szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na czasie. W przypadku niektórych napędów możesz regulować prędkość przesuwu, co przełoży się na większą trwałość mechanizmu.

Napęd do bramy wyjazdowej: na co zwrócić uwagę?

Zanim wybierzesz napęd do bramy, sprawdź napięcie zasilania i pobór mocy. Bramy w trybie czuwania pobierają zaledwie kilka watów, co przekłada się na spore oszczędności w ciągu roku. Pomyśl też o zapasowym zasilaniu napędu, na wypadek awarii. 

Nowoczesny napęd do bram wyposażony jest w czujnik, który zablokuje mechanizm, gdy napotka przeszkodę na swej drodze. Zazwyczaj systemy mają również hamulec zwalniający i zabezpieczenie przed niekontrolowanym opadaniem. Niektórzy producenci oferują też lampę sygnalizacyjną LED, która ostrzega pieszych i kierowców przed pojazdem wyjeżdżającym z garażu.

Automatyka do bram

Zanim wybierzesz napęd do bram, upewnij się, że w razie potrzeby możesz samodzielnie go odblokować. Takie rozwiązanie przyda się wtedy, gdy zapomnisz pilota lub wyczerpie się w nim bateria. Sprawdzi się również wtedy, gdy siłownik ulegnie awarii lub nastąpi przerwa w dostawie prądu. Nie musisz się martwić, jak dostaniesz się na posesję. Wystarczy, że wysiądziesz z samochodu i ręcznie otworzysz bramę. 

Szukając napędu do bramy, zastanów się, czy chcesz, by wózek jezdny poruszał się za pomocą łańcucha, czy paska zębatego. Drugi mechanizm jest cichszy, dzięki czemu nikogo nie będzie drażnił. Ponadto nie musisz go smarować, a łańcuch już tak. Zamierzasz kupić napęd sterowany drogą radiową? W takim razie upewnij się, że działa na częstotliwości 433.92 MHz lub 868.35 MHz. Druga częstotliwość słynie z bezpieczeństwa i niezawodności, ponieważ chroni przed niekontrolowanym otwarciem bramy. Przy okazji upewnij się, że producent dołączył do napędu pilot z systemem zmiennego kodowania. W ten sposób nikt nie przechwyci sygnału i nie wjedzie na posesję.
Artykuł powstał we współpracy z producentem automatyki do bram BENINCA

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
99 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *