fbpx
Dom

Napęd do bramy przesuwnej – jak wybrać najlepszy?

• Zakładki: 11


Brama to element wieńczący ogrodzenie naszego domu. Chroni nas przed wizytą niechcianych gości, wytyczając jednocześnie wokół naszego domu bezpieczną strefę. Żeby brama spełniała swoje zadanie musi być trwała, solidna i funkcjonalna. Jednym z elementów zwiększającym funkcjonalność bramy jest napęd, który umożliwia automatyczne otwarcie i zamknięcie bramy przesuwnej. Nowoczesnymi napędami do bram przesuwnych można sterować zarówno przy pomocy pilota, jak i zintegrować automatykę z systemem domu inteligentnego. To wygodne rozwiązanie znacznie poprawia komfort korzystania z bramy i bezpieczeństwo domowników. Czym kierować się przy wyborze napędu do bramy przesuwnej? – Składa się na to wiele czynników, jednak warto poświęcić uwagę przy wyborze napędu, by później cieszyć się działającą bramą — radzi specjalista z firmy Beninca.

Czym kierować się wybierając napęd do bramy przesuwnej? 

Zanim dokonacie wyboru i zakupu napędu do bramy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych bramy:

  • waga bramy
  • wielkość bramy
  • liczba użytkowników 

W pierwszej kolejności należy sprawdzić stan techniczny bramy, a konkretnie stan prowadnic i wózków. Jeżeli podczas otwierania i zamykania bramy występują jakiekolwiek tarcia, może to mieć negatywny wpływ na działanie bramy i wydajność napędu. Dobierając napęd do bramy przesuwnej koniecznie zmierzcie długość bramy. Warto też sprawdzić w specyfikacji bramy wagę podaną przez producenta. W zależności od materiału, z jakiego wykonane jest skrzydło bramy, może mieć ona różny ciężar, a to jeden z ważniejszych parametrów, jaki należy wziąć pod uwagę. 

Zastanówcie się też, jak intensywnie będzie użytkowana brama. Taki parametr określany jest w ilości cykli na dobę. Jeżeli dobowo będzie wykonane do 50 cykli, wówczas w zupełności wystarczy napęd przeznaczony do użytku domowego. Jeżeli szukacie napędu do bramy przesuwnej znajdującej się na terenie firmy, lepszym rozwiązaniem będzie napęd przemysłowy. Taki rodzaj napędu jest przystosowany do intensywnej pracy, a jego podzespoły są wykonane z bardzo trwałych materiałów. 

Dlaczego warto wybrać napęd do bramy przesuwnej Beninca?

Kupując napęd do bramy przesuwnej z pewnością chcecie mieć gwarancję długiego i bezawaryjnego działania mechanizmu. Uzyskacie to, wybierając napęd do bramy marki Beninca — sprawdzonego włoskiego producenta, będącego od ponad 50 lat specjalistą w produkcji automatyki do bram. Tajemnica jakości tkwi w zastosowanych materiałach: trwałego brązu i solidnej stali hartowanej. Wybór napędu Beninca to inwestycja na lata!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
10 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *