O architekturze

W społeczeństwie bardzo doceniane są osoby kreatywne, takie, które mają mnóstwo pomysłów na wszystko. Szansa, że w przyszłości znajdą one pracę jest bardzo duża. Takie umiejętności mogą być szczególnie pomocne, kiedy chce się zadbać o wystrój wnętrza, projekt domu, biura lub ogrodu. Architekci wciąż są potrzebni, a firmy projektowe wciąż zarabiają bardzo dużo. Trudno stać się od zera dobrym architektem. Trzeba mieć jednak te predyspozycje do tworzenia. Bo architektura to także sztuka, umiejętność wizualizacji w myślach projektów i odbicie ich w rzeczywistości.

Bardzo przydatny (jeśli nie niezbędny) jest do tego również odpowiedni warsztat malarski. Trudno jest tworzyć projekty bez rysunków albo z rysunkami, na których praktycznie wszystko jest nieczytelne. Dostanie się na studia architektoniczne wcale nie jest takie proste, ale praca po nich jest prawie pewna. Wiele osób po szkołach plastycznych decyduje się iść w tamtym kierunku. Oprócz dobrych pomysłów i umiejętności tworzenia rysunków niezbędne jest również znajomość barw i odcieni, które do siebie pasują, a których nie należy łączyć. Trzeba mieć również dobry styl. Dodatkowym atutem jest wymyślanie projektów ładnych i tanich jednocześnie. Nawet wśród znajomych dużo osób korzystało z usług architektów. Przy budowie domu są praktycznie niezbędni. Także podczas większych projektów państwowych czy to dotyczących nowych budynków, biór, ulic, czy parków potrzebna jest ich pomoc. Każdemu kto jest kreatywny i umie rysować radziłabym pracę architekta, gdyż jest to naprawdę potrzebny zawód.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Ola napisał(a):

    A czy nie jest tak, że powoli taki zawód jak na przykład architekt wnętrz odchodzi do lamusa? Wielu ludzi radzi sobie w tych kwestiach samemu… Co sądzicie?


    http://tcsogrodzenia.pl/

  2. Sara napisał(a):

    Mam kolegę, który jest zakręcony na punkcie architektury. Ja się przyznam, że nic o tym nie wiem 🙂 Ale są maniacy, dla których jest to całe życie.


    http://podkwadratem.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *