fbpx
Ogród i balkon

Obiad w ogrodzie, czyli wybieramy meble na taras z firmą Venetti.

• Zakładki: 17


Lato i wczesna jesień to pory roku, obfitujące w piękną pogodę. Często i późną wiosną może trafić się sprzyjająca aura, ciepłe powietrze i promienie słońca. Warto z takich dni korzystać, spędzając jak najwięcej czasu na zewnątrz. Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami tarasu lub ogrodu, wówczas warto pokusić się o stworzenie poza domem dodatkowej strefy, która będzie doskonałym miejscem do wspólnych posiłków, porannej kawy, lub wieczornego relaksu przy filiżance herbaty. 

O czym należy pamiętać podczas aranżowania przestrzeni w ogrodzie albo na tarasie? Przede wszystkim powinno być ono dopasowane do potrzeb użytkowników. Każdy z domowników, powinien mieć swoje miejsce. Jeżeli czasem zapraszacie większą liczbę gości, to warto rozważyć składane krzesła lub pufy, które na co dzień mogą być schowane w garażu, albo komórce. Zewnętrzny salon powinien też być przytulny. W przypadku tarasu, mamy wytyczoną naturalną granicę. Możemy dodatkowo dodać kameralności przestrzeni ustawiając wokół ozdobne krzewy lub wysokie trawy w donicach. 

Jakie meble wybrać na taras lub do ogrodu?

Meble ogrodowe dostępne są w bardzo różnych wariantach – dotyczy to zarówno stylistyki, jak i materiałów, z którego są wykonane. Na szczęście już dawno minęła era odstraszających mebli z plastiku. Aktualnie najgorętszym trendem jest zacieranie granic między wyglądem mebli wykorzystywanych we wnętrzach a ogrodowymi i tarasowymi. W otoczeniu natury doskonale będą prezentować się lekkie meble o prostej formie. Z zielenią roślin doskonale będzie współgrać zestaw stołu i krzeseł Venetti Tori Exclusive. Meble te wykonane są z połączenia drewna dębowego i stelażu metalowego w kolorze białym. Na uwagę zasługują designerskie oparcia krzeseł, wykonane z łukowatych prętów. Zestawienie bieli i naturalnego drewna to wyraźne nawiązanie do stylu rustykalnego, który królował w wiejskich domach. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z jego nowoczesną, wręcz minimalistyczną wersją. To doskonałe rozwiązanie dla miłośników dobrego designu, nowoczesności i prostych, geometrycznych form. Metalowo-drewniany stół z krzesłami będą doskonale komponować się z naturalnym pięknem roślin w otoczeniu. Kawa czy rodzinny posiłek w tak zaaranżowanej przestrzeni będzie samą przyjemnością!

Niezależnie od tego, jakie meble na taras wybierzecie, należy pamiętać o dodatkach. To właśnie one nadają ostateczny charakter stylizacji. Nie zapomnijcie o oświetleniu – przyjemnie będzie usiąść wieczorem przy nastrojowych lampkach lub rozstawionych wokół latarniach. Dla większej wygody możesz dodać miękkie poduchy, w dopasowanym do aranżacji kolorze.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *