fbpx
Budowa i remont

Odkurzacz dla alergików – jaki wybrać, by zmniejszyć liczbę alergenów?

• Zakładki: 26 • Komentarz: 1


Osobom cierpiącym na alergię trudno jest znaleźć miejsce, w którym będą czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie. Na zewnątrz w sezonie letnim unosi się sporo pyłków traw i drzew, do tego koszona trawa. Zimą teoretycznie powinno być lepiej – ponieważ nic nie kwitnie, jednak w powietrzu unosi się smog, który może przyczyniać się do nasilenia objawów alergii, astmy, a także przyczyniać się do gorszego stanu zdrowia. Niestety nasze domu wcale nie są bezpieczniejsze dla alergików. Ciepło, wysoka wilgotność, duża ilość zakamarków i tkanin – te czynniki sprzyjają rozwojowi roztoczy, grzybów i bakterii. Jeżeli do tego dorzucimy sierść zwierząt, to uzyskamy niebezpieczną mieszankę dla osób cierpiących na alergię. Żeby maksymalnie poprawić komfort alergików i bezpieczeństwo w domu należy pamiętać o codziennym odkurzaniu. Warto jednak mieć na uwadze, że nieprawidłowe odkurzanie, lub przy pomocy nieodpowiedniego sprzętu może jeszcze zaostrzyć objawy alergii. Dziś opowiemy o najlepszych odkurzaczach dla alergików.

Właściwa filtracja w odkurzaczu dla alergików

Wydawałoby się, że sposobu działania odkurzacza nie trzeba nikomu tłumaczyć. Przecież to proste – odkurzacz zasysa powietrze wraz z brudem z czyszczonej powierzchni – kurzem, piaskiem, okruszkami, sierścią itd. Zabrudzenia trafiają do zbiornika/worka, a czyste powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz odkurzacza. Niestety to wydmuchiwane powietrze nie zawsze bywa czyste i często może być źródłem bakterii i roztoczy. Dlatego wybierając odkurzacz, należy zwrócić uwagę na rodzaje filtrów. Podstawą są filtry HEPA, które mają także swoje ulepszone warianty. Oczywiście ważne jest też systematyczne czyszczenie filtrów i ich wymiana. 

Najlepszy odkurzacz do domu alergika

Jeżeli poszukujecie najlepszego rozwiązania do codziennych porządków w domu alergika, to doskonałym rozwiązaniem będzie odkurzacz centralny. Jednostka centralna odkurzacza, w której znajduje się pojemnik na odpady i silnik znajduje się w osobnym pomieszczeniu gospodarczym, z dala od pokoi mieszkalnych. Zużyte powietrze wyrzucane jest na zewnątrz, więc łatwiej pozbyć się alergenów z domu. W przestrzeni domowej znajdują się tylko gniazda ssące oraz wąż ssący. Dostępne są różne warianty szczotek i ssawek, łącznie z turboszczotką. Warto wspomnieć, że użytkowanie odkurzacza centralnego jest po prostu wygodne!

Artykuł został przygotowany wraz z Centrum Rekuperacji

comments icon1 komentarz
1 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Odkurzacz dla alergików – jaki wybrać, by zmniejszyć liczbę alergenów?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *