fbpx
Ogród i balkon

Ogród w stylu japońskim – dlaczego warto?

• Zakładki: 28


Ogród w stylu japońskim

Osiągnięcia technologiczne Japończyków znane są na całym świecie. Jednak, mimo że nowoczesna technologia jest istotnym elementem ich życia, to natura jest dla nich najważniejsza. Sztukę tworzenia ogrodów opanowali do perfekcji. Dlatego też ogrody w stylu japońskim zachwycają wszechobecną harmonią, naturalnością i elegancją.

Projektowanie ogrodu w stylu japońskim – samodzielnie czy z pomocą architekta?

Japoński Ogród

Ogród w stylu japońskim nie jest łatwy do zaprojektowania. Nie ma w nim miejsca na symetryczne kształty i roślinny chaos. Przed projektowaniem ogrodu należy poznać najważniejsze reguły i zasady jego tworzenia. Tylko w taki sposób można uniknąć efektu kiczowatości. Samodzielne projektowanie ogrodu stylizowanego na japoński wymaga wiele pracy oraz wkładu własnego. Dlatego, jeśli chcesz zaoszczędzić czas oraz uzyskać zniewalający efekt aranżacji to skorzystaj z usług profesjonalnego projektanta ogrodów. Dzięki temu Twój ogród w stylu japońskim będzie piękny i wyjątkowy.

Projektowanie ogrodu w stylu japońskim – niezbędne elementy

Elementy ogrodu japońskiego

Przy projektowaniu ogrodu w stylu japońskim nie może zabraknąć najważniejszych elementów:

  • Woda – jest symbolem życia i witalności. Dlatego w Twoim ogrodzie japońskim nie może zabraknąć małego oczka wodnego lub fontanny. Tak naprawdę liczy się tylko akcent – więc świetnie sprawdzi się poidełko lub mała przenośna fontanna!
  • Kamień – to symbol stałości i długowieczności. Dlatego do kompozycji ogrodu koniecznie wprowadź kilka naturalnych kamieni ułożonych w nieparzyste kompozycje. Pamiętaj, żeby użyć piaskowca lub granitu – takie kamienie są odporne na nasze warunki atmosferyczne.
  • Żwir – zastępuje trawnik i korę. Na żwirowanych rabatach ustaw kamienie, aby uzyskać najlepszy efekt.
  • Rośliny zimno-zielone – dopełniają całości założenia i również symbolizują długowieczność. Raczej unikaj zbyt dużej ilości kolorowych kwiatów – mają stanowić jedynie drobny akcent wśród zieleni. Najlepsze rośliny do ogrodu japońskiego to azalie, jałowce, sosny i byliny.

W swoim ogrodzie japońskim nie zapomnij o elementach w kolorze czerwonym! Drabinka, mostek lub daszek nad poidełkiem powinny być w tej właśnie barwie. Podziel się w komentarzu zdjęciem swojego ogrodu w stylu japońskim i zainspiruj innych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
13 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *