fbpx
Dom

Ogrodzenie osiedla – jak je dobrze wykonać?

• Zakładki: 12


Odpowiednio wykonane ogrodzenie wokół posesji jest niezwykle istotne dla poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Standardem i normą jest ogradzanie domów jednorodzinnych. Jednak od kilku lat można zauważyć także tendencję budowania ogrodzeń wokół budynków wielorodzinnych — zarówno tych nowo wybudowanych, jak i istniejących już budynków. Ogrodzenie osiedla lub budynku wspólnoty mieszkaniowej musi spełniać kilka warunków. Poza regułami określonymi w przepisach budowlanych, ogrodzenie musi spełniać dwa najważniejsze wymagania — powinno być trwałe i niezawodne. Przecież to ogrodzenie powinno służyć mieszkańcom, a nie utrudniać im życie!

Bezawaryjny napęd do bramy osiedlowej

Jednym z bardziej newralgicznych punktów w konstrukcji ogrodzenia osiedla, jest brama, a konkretniej rzecz ujmując napęd bramy. Otwierana i zamykana kilkadziesiąt razy każdego dnia brama wjazdowa jest narażona na duże zużycie. Tak intensywna eksploatacja może powodować szybsze zużycie mechanizmów i części napędu, a co za tym idzie częstsze awarie. Jednak sytuacja, w której mieszkańcy osiedla nie są w stanie wyjechać rano do pracy jest niedopuszczalna. Dlatego też należy dobrze przemyśleć wybór napędu do bramy. 

Niezwykłą trwałością napędów do bram może pochwalić się włoski producent automatyki Beninca. Sprawnie działający napęd musi być dopasowany do wagi bramy, a także stopnia eksploatacji. W ofercie marki Beninca znajdują się zarówno napędy do bram przesuwnych, jak i skrzydłowych, dedykowane bramom o różnym ciężarze. Większość napędów do bram Beninca posiada enkoder — to system zabezpieczający przed zgnieceniem. Napędy do bram umożliwiają wygodne otwarcie bramy osiedlowej przy użyciu pilota. 

appartamento lite

Domofon dla większego bezpieczeństwa mieszkańców 

Żeby zminimalizować ryzyko przedostania się na teren osiedla nieproszonych intruzów, warto zabezpieczyć furtkę zamkiem i zamontować domofon. Warto zwrócić uwagę na domofony GSM marki Beninca, które zostały stworzone z myślą o budynkach wielorodzinnych. Tego rodzaju domofony mogą obsłużyć nawet 500 użytkowników. Zaletą nowoczesnych domofonów Beninca jest to, że można je obsługiwać za pomocą aplikacji na smartfonie. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o napędach do bram i domofonach marki Beninca? Zapraszamy do kontaktu z polskim dystrybutorem Beninca Polonia, który pomoże dobrać najlepszy produkt!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
3 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *