fbpx
Budowa i remont

Jak optycznie powiększyć łazienkę? 10 sposobów na małą łazienkę

• Zakładki: 42 • Komentarz: 3


Poznaj 10 trików aranżacji wnętrz i dowiedz się jak optycznie powiększyć łazienkę! Mała łazienka to duże wyzwanie dla każdego, kto podejmuje się ją urządzić. Prawda jest taka, że wiele osób boryka się z problemem zbyt małej przestrzeni. Istnieją jednak sposoby, by mała łazienka wyglądała na nieco większą i by była bardziej funkcjonalna.

jak optycznie powiększyć małą łazienkę
jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Jak optycznie powiększyć łazienkę? Postaw na dobre oświetlenie łazienkowe

Remontując łazienkę, zadbaj o odpowiednie światło w łazience. Dopasuj ciepło i barwę żarówek ledowych do koloru reszty wyposażenia. Łazienka powinna być dobrze oświetlona, postaw więc na oświetlenie punktowe, szczególnie w okolicach lustra. Warto też zainstalować lampkę, której światło można skierować dokładnie w to miejsce, w które w danej chwili będziesz potrzebować.

Dlaczego naciskamy, byś łazienkę oświetlał żarówkami ledowymi? Są tanie i energooszczędne, dostępne są różne warianty ciepła światła, jakie dają i dodatkowo pasują do nowoczesnych wnętrz.

jak optycznie powiększyć łazienkę?
Jak optycznie powiększyć łazienkę? Za pomocą oświetlenia!

Jak optycznie powiększyć łazienkę? Powieś co najmniej dwa lustra łazienkowe

Lustra od dawna wykorzystywane są w celu optycznego powiększenia małej powierzchni. Nie można oczywiście obwiesić całej ściany lustrami czy zastąpić nimi płytek w łazience. Wystarczą dwa lustra, by pomieszczenie wyglądało na większe. Jako główne najlepiej sprawdzają się duże lustra uchylne, które każdy, niezależnie od wzrostu dopasuje na miarę swoich potrzeb. Drugie, mniejsze powieś po przeciwnej stronie.

jak optycznie powiększyć łazienkę
jak optycznie powiększyć łazienkę? Powieś duże lustro!

Iluzję większego pomieszczenia osiągniesz także dzięki błyszczącym powierzchniom, które odbijają światło. Dobierz więc błyszczące płytki, armaturę z błyszczącym wykończeniem oraz błyszczące dodatki w postaci dozownika na mydło czy pojemnika na papier toaletowy.

Jak optycznie powiększyć łazienkę? Wybierz duże i błyszczące płytki

Odpowiednie płytki znacząco wpłyną na optyczne powiększenie łazienki. Zacznijmy od kształtu płytek w małej łazience. Jeśli zdecydujesz się na płytki kwadratowe, ułóż je w karo. Prostokątne płytki ułóż pionowo, jeśli chcesz, by łazienka sprawiała wrażenie wyższej lub poziomo, by optycznie była szersza. Płytki powinny być duże, najlepiej gładkie lub ewentualnie z fakturą. Małe łazienki nie lubią wzorzystych płytek, chociaż możesz pokusić się o delikatną mozaikę. Osobiście jednak polecamy minimalizm.

jak optycznie powiększyć łazienkę
Jak optycznie powiększyć łazienkę? Wybierz duże, błyszczące płytki

Płytki wybieraj w chłodnych kolorach – białe lub szare będą najlepsze, jeśli marzysz o nowoczesnej łazience. Przytulny wystrój łazienki uzyskasz dzięki jasnemu różowi, blademu fioletowi, błękitowi czy jasnej, pastelowej zieleni.

Jak optycznie powiększyć łazienkę za pomocą mebli?

Wybierając meble i armaturę łazienkową, kieruj się prostotą. Efektowne zdobienia stłamszą całe pomieszczenie. Ważne, by na wyposażenie łazienki składały się duże sprzęty i meble – podobnie jak duże płytki sprawią wrażenie, że łazienka jest większa. Pamiętaj, że każdy dodatkowy mebel zabiera cenną przestrzeń, jednak najgorszy jest nieład. Dlatego kosmetyki, chemia domowa czy ręczniki powinny być schowane. Staraj się zagospodarować przestrzeń na jedną lub dwie większa szafki – wiele małych półek zaburzy całokształt.

Zwróć uwagę na ilość rzezy, które stoją na podłodze. Co tylko się da, wynieś ponad poziom podłogi. Zainstaluj toaletę wiszącą, wiszącą szafkę pod umywalkę, a nawet wiszącą szczotkę toaletową. Im mniej rzeczy stojących na podłodze, tym lepiej.

Do małej łazienki polecamy oczywiście kabiny prysznicowe. Zajmują dużo mniej miejsca, chociaż pozbawiają nas możliwości długich kąpieli. Najlepiej sprawdzają się przeszklone kabiny bez brodzika – optycznie powiększają łazienkę, a wnętrzu nadają nowoczesnego charakteru.

tagi: jak optycznie powiększyć łazienkę, mała łazienka, urządzanie łazienki, aranżacja łazienki, aranżacja małej łazienki, oświetlenie łazienkowe, błyszczące płytki do łazienki

comments icon3 komentarze
3 komentarze
525 wyświetleń
bookmark icon

3 thoughts on “Jak optycznie powiększyć łazienkę? 10 sposobów na małą łazienkę

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane