Oszczędność rodem z IKEI

panele fotowoltaiczne ikea

Oszczędność – rodem z IKEI

Ikea słynie na świecie z oszczędnych rozwiązań – dzięki ich meblom oszczędzamy przestrzeń i czas na sprzątanie. Możemy zagospodarować najmniejszą przestrzeń w najbardziej praktyczny sposób, przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy. Teraz przyszedł czas na oszczędzanie prądu. Już od przyszłego roku w sklepach IKEA pojawią się moduły fotowoltaiczne do domowego użytku (wraz z systemem do montażu).

Ikea jest proekologiczna

IKEA od wielu lat jest niezależna energetycznie, na każdym sklepie znajdują się panele fotowoltaiczne, takie jak można zakupić np. w solarx.pl, firma posiada również farmy energetyczne, na których zainstalowane są baterie słoneczne produkujące energię dla większości biur i sklepów sieci. Takie działanie wpisane jest w strategię zrównoważonego rozwoju firmy. IKEA, dbając o swoich Klientów, postanowiła zatroszczyć się o możliwość zaoszczędzenia pieniędzy w ramach naszego gospodarstwa.

Program “People & Planet Positive” zakłada, że do 2020 roku skutecznie zmniejszone zostanie zużycie energii elektrycznej w gospodarstwach domowych, a to za pomocą oferowanych przez IKEA korzystnych cenowo modułów fotowoltaicznych. IKEA dba nie tylko o oszczędność energii, ale również poprzez swoje produkty wspiera ludzi w segregacji odpadów, w racjonalnym i zdroworozsądkowym użyciu wody w gospodarstwach. Dzięki takim firmom jak IKEA, świat staje się każdego dnia zdrowszym!

A czy wy zamierzacie korzystać z możliwości życia proekologicznego?? 🙂

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

  1. Karol napisał(a):

    Jeśli panele z Ikei będą w tak przystępnych cenach jak ich meble, to myślę, że sporo się może zmienić na rynku energetycznym!

  2. Rafi napisał(a):

    Zawsze lubiłem robić zakupy w Ikei. Lubię prostotę ich mebli i bardzo przystępne ceny na każdą kieszeń. Cieszę się, że wprowadzają na rynek nowe ekologiczne projekty.

  3. Michał napisał(a):

    Za granicą w ciepłym klimacie większość domostw ma zamontowane takie panele na dachach. Nie wiem jednak czy w naszej szerokości geograficznej spełniłyby one swoje zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *