fbpx
Różne

Panele fotowoltaiczne – a co to takiego?

• Zakładki: 16 • Komentarz: 6


Od wielu lat słychać przybierające na sile głosy, że wykorzystywane dotychczas źródła energii, takie jak węgiel czy gaz nie są dobrą drogą. Również energia jądrowa coraz rzadziej uważana jest za dobre wyjście – złoża uranu nie są nieskończone. Do tego wszystkiego, te metody uzyskiwania energii nie działają pozytywnie na środowisko. Dlatego właśnie czerpanie energii ze źródeł odnawialnych staje się nie tylko modą, ale i wymogiem. Dzięki popularyzacji urządzeń umożliwiających pozyskiwanie czystej energii, ich stosowanie jest nie tylko ekologiczne ale i opłacalne.

Energia ze słońca

Jedną z popularniejszych metod czerpania czystshutterstock_230200438ej energii odnawialnej są panele fotowoltaiczne. Ich ogólna dostępność i nie najwyższa cena sprawiają, że nie tylko są one instalowane na budynkach użyteczności publicznej, czy dużych firmach, ale coraz częściej pojawiają się na dachach prywatnych gospodarstw. Sprzedażą i instalacją zajmują się firmy wyspecjalizowane w tej branży, jedną z nich jest SolarX http://solarx.pl/. Specjaliści zajmują się też doradztwem w kwestii wyboru najlepszej instalacji fotowoltaicznej do naszego domu.

Słońce w gniazdku?

Wiemy już, że fotowoltaika wspiera nie tylko ekologie i nasze portfele. Ale jak dzieje się, że z promienie słoneczne zamieniają się w prąd płynący w kablach i gniazdkach? Zacznijmy od tego, że bardzo często panele fotowoltaiczne są mylone z kolektorami słonecznymi. Różnica jest znacząca, ponieważ gdy te pierwsze przekształcają promienie słoneczne na energię elektryczną, to w drugim przypadku mamy do czynienia z urządzaniem pozwalającym uzyskać energię grzewczą ze słońca. Jedno i drugie rozwiązanie ma wiele zalet i łączy ze sobą oszczędność z ekologią lecz przeznaczone są do zupełnie innych celów.

comments icon6 komentarzy
6 komentarze
105 wyświetleń
bookmark icon

6 thoughts on “Panele fotowoltaiczne – a co to takiego?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane