fbpx
Pokój dziecka

Pokój dziecka jak z marzeń. Kosmos, gwiazdy i o wiele więcej na tapecie

• Zakładki: 37 • Komentarz: 1


Dzieciństwo to okres, w którym wszystko wydaje się możliwe. Sięgnięcie gwiazd, podróże do najdzikszych zakątków świata, spotkania z ukochanymi książkowymi bohaterami… Aby do tego doszło, często wystarczy zamknąć oczy i uruchomić wyobraźnię. W rozwijaniu wrażliwości często pomagają rodzice, którzy pokazują dzieciom otaczającą ich rzeczywistość i uczą, jak odkrywać ją na własną rękę. W takiej nauce chodzi nie tylko o poznawanie faktów przyrodniczych czy matematycznych, ale także o zapewnienie odpowiedniej przestrzeni do pracy twórczej. Bez wątpienia jest nią własny pokój dziecka, w którym nasza pociecha może się rozwijać bez obaw i ograniczeń. Aby pokój nabrał wyjątkowego charakteru, warto urządzić go zgodnie z zainteresowaniami dziecka. Wybór mebli i tapety to pierwszy krok w tym kierunku. Pozwól, aby na ścianach zagościły kosmos, gwiazdy i księżyc, albo postaw na widoki rodem z najznamienitszych wyścigów samochodowych, a których skrycie marzy mały fan motoryzacji.

Pokój małego podróżnika

Twoje dziecko chciałoby w przyszłości zostać wielkim odkrywcą i podróżnikiem? W takim razie przekonaj je, że nic nie stoi na przeszkodzie! Pomoże w tym pokój urządzony w stylu safari albo wielkich odkryć geograficznych. Podświetlany globus, mapy i plany, a na ścianie tapeta z motywem podróżniczym. Może zdecydujecie się na fototapetę z panoramą jednej z najpiękniejszych stolic świata? Albo pójdziecie raczej w stronę dzikiej przyrody, dzięki roślinnym printom? Wybór należy do Was. Pokój małego podróżnika warto dodatkowo wyposażyć w biblioteczkę pełną poruszających wyobraźnię książek. Arkady Fiedler? Alfred Szklarski? Pomysłów nie brakuje.

Kosmos, gwiazdy i przestrzeń niebieska

Podczas urządzania pokoju dziecięcego możesz pójść o krok dalej i zadbać o prawdziwie kosmiczną atmosferę. To naprawdę łatwe dzięki tapecie z motywem ciał niebieskich. Olbrzymi i jasno świecący księżyc? Planety Układu Słonecznego, które od tej pory będą dosłownie na wyciągnięcie ręki? Kosmos, gwiazdy i wszystko, co z nimi związane od tysięcy lat fascynują kolejne pokolenia. Jeśli Twoje dziecko również śni o nich po nocach, zadbaj, aby w jego pokoju nie zabrakło podobnych motywów i na ścianie połóż tapetę z międzyplanetarnym motywem.

Zwierzęta małe i duże

Kto z nas nie kocha zwierząt? Niejedno dziecko skrycie marzy o tym, aby wraz z nim w domu czy mieszkaniu wychowywała się pies lub kot. Jeśli adopcja pupila to krok, na który dziś nie możecie sobie pozwolić, nic straconego. W sklepach z wyposażeniem wnętrz dostępnych jest wiele tapet, na których nie brakuje kolorowych zwierzaków. Psy albo koty? A może coś mniej oczywistego – dzikie tygrysy lub majestatyczne słonie? Na tapecie wszystko jest możliwe. Tapeta z motywem zwierzęcym do pokoju dziecięcego to doskonały wybór na lata. Doda pomieszczeniu niecodziennego charakteru, a na twarzy Twojego malucha wywoła uśmiech każdego dnia.

Szalone wyścigi dookoła pokoju

Kariera zawodowego kierowcy rajdowego to marzenie niejednego chłopca w wieku szkolnym i przedszkolnym. Zanim maluch będzie mógł rozpocząć profesjonalne treningi, zabierz go na jazdę dziecięcymi gokartami albo wspólnie urządźcie wyścigi resoraków. W stworzeniu prawdziwie motoryzacyjnego klimatu pomogą także moto-akcesoria w pokoju dziecięcym. Tapeta z kolorowymi autami, zabawkowe samochody na baterie, a może pościel z motywem motoryzacyjnym? Wybierz rozwiązanie, które ucieszy Twoje dziecko i w ten sposób wesprzyj go w spełnianiu marzeń.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Tok Tik

comments icon1 komentarz
1 komentarze
293 wyświetlenia
bookmark icon

1 thoughts on “Pokój dziecka jak z marzeń. Kosmos, gwiazdy i o wiele więcej na tapecie

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *