fbpx
Różne

Przesłony okienne

• Zakładki: 20 • Komentarz: 5


zasłony okienn

Przesłony okienne – design czy potrzeba?

Po co nam przesłony okienne czyli rolety, żaluzje, firany? Ten wnętrzarski design stworzono, by chronić wnętrza przed nadmiernym ogrzewaniem promieniami słonecznymi i wysoka temperaturą podczas upiornych upałów, ale także, po to, abyśmy mogli zadbać o nasz zdrowy sen. Zaciemnianie pomieszczeń nocą (przez lampy uliczne, jak i w klimacie okołobiegunowym) jest niezbędne, aby nasz organizm podczas snu mógł się zregenerować. Światło pobudza nas do działania, zmienia się sposób funkcjonowania naszej skóry, naszego całego ciała. 

Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne, takie jak te oferowane przez salon.makra-met.com.pl, pomagają nam również w ochronie naszej prywatności. Zabezpieczają przed podglądaczami, jak i nieprzychylnymi warunkami atmosferycznymi. W okresie zimowym stanowią również kolejną warstwę izolacyjną okna. Wewnętrzne rolety zaciemniające powinny zostać wyprodukowane ze specjalnych materiałów, które nie przepuszczają światła. To ważne, by odpowiednio zamocować tkaninę i prowadnicę – światło nie powinno nigdzie się przedostawać. Listwy i prowadnice rolet produkowane ze specjalnego aluminium pozwalają na eliminację odbić światła. Tkaniny są zazwyczaj gumowane, bądź pokrywane dodatkową powłoką chroniąca. Zaciemnienie uzyskać można nie tylko dzięki ciemnym materiałom, ale również dzięki jasnym tkaninom.

Regeneracja w ciemności

Człowiek najbardziej odpoczywa i regeneruje swój organizm, kiedy jest ciemno. Światło sprzyja pobudzaniu organizmu do aktywności, dlatego tak ważne jest stworzenie przyjemnego klimatu i nastroju w domu, by móc efektywnie wypocząć. A wy jak śpicie? Wolicie gdy jest ciemno czy gdy jest jasno? 🙂 Czym zasłaniacie swoje okna? 

comments icon5 komentarzy
5 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

5 thoughts on “Przesłony okienne

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane