fbpx
Budowa i remont

Renowacja dachu z blachy – jak wykonać ją prawidłowo?

• Zakładki: 37


Dach stanowi zwieńczenie każdego budynku. Jego głównym zadaniem jest ochrona wnętrza budynku przed działaniem czynników atmosferycznych. Żeby ta ochrona była trwała, należy systematycznie dbać o stan techniczny dachu i na bieżąco usuwać ewentualne awarie. W przeciwnym razie o usterce dachu możemy dowiedzieć się w najmniej oczekiwanym momencie – na przykład podczas ulewy, gdy zacznie przeciekać i zalewać nasz dom.

Jednym z popularniejszych rodzajów pokryć dachowych są te wykonane z blachy ocynkowanej. Odznaczają się one dużą trwałością, szczególnie gdy pokryjemy je odpowiednią farbą. Jednak trudne warunki atmosferyczne, jakie panują w naszym kraju – deszcz, śnieg, grad, zmiany temperatur – mogą mieć duży wpływ na trwałość dachu, a także pokrywającej go farby. W momencie, gdy zaobserwujemy na jego powierzchni pierwsze spękania lub łuszczącą się farbę, warto pomyśleć o renowacji dachu, która uchroni dach przed korozją. Do renowacji dachu warto użyć poliwinylowej farby ANVI-DACH, która nie wymaga dodatkowego gruntowania.

Przygotowanie do renowacji dachu z blachy

Jednym z istotniejszych kroków, jakie należy podjąć przed renowacją dachu z blachy ocynkowanej jest… sprawdzenie prognozy pogody. Wbrew pozorom pogoda, jaka panuje w dniu malowania dachu, jest niezwykle istotna dla trwałości warstwy farby. Ważne jest też bezpieczeństwo w czasie wykonywania prac, dlatego warto wybrać bezwietrzny, pogodny dzień.

Może być ciepło, jednak nie upalnie – temperatura podłoża nie powinna być niższa niż 5oC i nie wyższa nić 35oC. W przypadku wyższej temperatury rozcieńczalnik zawarty w farbie zbyt szybko odparowuje, zmniejszając właściwości rozlewające się farby. Nie jest wskazane malowanie dachu w czasie mgły i przed burzą – ze względu na zwiększoną wilgotność powietrza.

Na wstępnym etapie należy przygotować podłoże. Trzeba dokładnie oczyścić dach z brudu i wszelkich zanieczyszczeń, a także z pozostałości poprzedniej farby. Mycie można przeprowadzić przy użyciu myjki wysokociśnieniowej.

Resztki farby, a także niewielkie ogniska korozji można zniwelować przy użyciu papieru ściernego. Po oczyszczaniu mechanicznym warto użyć specjalnego środka odtłuszczającego ANVI-CLEAN. Na suchą i oczyszczoną powierzchnię stosujemy farbę ANVI-DACH, która stworzy trwałą ochronę antykorozyjną i sprawi, że dach będzie wyglądał estetycznie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *