fbpx
Budowa i remont

Rodzaje bram wjazdowych – optymalne rozwiązanie to podstawa 

• Zakładki: 23


Brama skrzydłowa, czy może przesuwna? Takie dylematy nie są jedynie związane z gustem właścicieli. Bramę należy przede wszystkim dopasować do szerokości działki, usytuowania terenu oraz do wielkości podjazdu. Komfortowe w codziennym użytkowaniu, w pełni zautomatyzowane i bezpieczne bramy wymagają zastosowania wysokiej jakości elementów do ich montażu. Jaką bramę wybrać i gdzie szukać niezawodnych akcesoriów?

Przy nowoczesnych posesjach wybór bardzo często pada na minimalistyczne bramy przesuwne samonośne. Unoszą się one kilka centymetrów nad ziemią i są bardzo wygodne w użytkowaniu. Doskonale zdadzą egzamin, gdy: 

  • zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca na podjeździe i parkowaniu auta tuż przy ogrodzeniu, 
  • posesja jest na tyle szeroka, że znajdzie się przestrzeń na przesuwanie skrzydła bramy wzdłuż linii ogrodzenia, 
  • teren działki jest nierówny, posiada strome zbocze. 

Tańszą opcją są bramy przesuwne szynowe. Trzeba mieć jednak na uwadze, że szyna będzie wymagała regularnego czyszczenia i konserwacji. Wielbiciele tradycyjnych rozwiązań często wybierają bramy skrzydłowe. Rozwierane skrzydła potrzebują jednak sporo miejsca na podjeździe.  

Na rynku dostępne są również bramy harmonijkowe (składane, łamane) oraz bramy teleskopowe. Jest to idealna opcja, gdy posesja jest dość wąska, a podjazd krótki. Praca składanej bramy polega na wielokrotnym łamaniu się jej skrzydła podczas otwierania. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca i jest świetną alternatywą dla typowej bramy skrzydłowej. Ciekawą, innowacyjną opcją dla najmniejszych działek są bramy teleskopowe. Posiadają one dwa, nieduże skrzydła, które płynnie nakładają się na siebie.   

Postaw na najwyższą jakość – trwałe elementy do montażu bramy 

Niezwykle ważną kwestią jest wybór wysokiej jakości elementów do montażu bramy. Dzięki temu brama będzie bez przeszkód pracować przez długie lata. Uznanym na świecie producentem akcesoriów do bram jest włoska firma firma HI-MOTIONS – bramy przesuwne samonośne https://himotions.pl/ W 2009 r. producent stał się częścią renomowanej, doświadczonej w sektorze automatyki Beninca Group. 

Zaawansowane technologicznie produkty firmy przechodzą ścisłą kontrolę jakości w biurze badań i rozwoju Benincà. Na stronie internetowej firmy znajduje się bardzo przydatny konfigurator bram przesuwnych samonośnych. Za sprawą intuicyjnej, nieskomplikowanej obsługi klienci samodzielnie i sprawnie dobiorą wszystkie elementy potrzebne do skonstruowania bramy. 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *