fbpx
Wnętrza

Rodzaje drzwi przesuwnych

• Zakładki: 23


Wiedziałeś, że drzwi przesuwne do szaf czy pomieszczeń mają różne rodzaje? Dzięki temu można je wpisać niemalże w każdą przestrzeń. Przeczytaj artykuł i sprawdź, który typ drzwi sprawdzi się w Twoim mieszkaniu!

Klasyczne drzwi przesuwne

Najpopularniejszy wariant to oczywiście klasyczne drzwi przesuwne, spotykane m.in. w szafach. Wyróżnia je fakt, iż nie potrzebują dodatkowej przestrzeni na uchylenie ani przesunięcie drzwi. Szyny poprowadzone są tak, by podczas otwierania mebla jedno skrzydło chowało się za drugim. Klasyczne drzwi przesuwne stanowią doskonałą propozycję do małych pomieszczeń.

Drzwi przesuwne ścięte i podwieszane

Mogłoby się zdawać, że kiedy w grę wchodzi przestrzeń trudna, np. ze ściętym sufitem bądź nierównym podłożem, nie da się zamontować szafy z drzwiami przesuwnymi. Nic bardziej mylnego! Producent drzwi przesuwnych Indeco oferuje warianty dopasowane także do trudnych pomieszczeń. Pierwszy to drzwi przesuwne ścięte, w których boczne skrzydła zostają dopasowane do krzywizn i wsuwają się za skrzydła większe. Drugi to drzwi przesuwne podcinane, a więc ze wzmocnioną szyną górną, bez szyny dolnej.

Drzwi przesuwne przejściowe

Warto wiedzieć, że drzwi przesuwne to rozwiązanie nie tylko do szaf. Doskonałym przykładem jest wykorzystanie ich – w wariancie przesuwnym przejściowym – pomiędzy pomieszczeniami, np. salonem i kuchnią czy sypialnią i łazienką.

Drzwi rozsuwane

Jeżeli masz wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, możesz zdecydować się na drzwi rozsuwane zamiast przesuwnych. Zasada działania jest taka sama, natomiast otwarcie następuje poprzez rozsunięcie skrzydeł w bok. To efektowne rozwiązanie, idealne do przejść między pokojami i garderób.

Drzwi składane

I wreszcie mamy drzwi składane, w których również wykorzystuje się ruch skrzydeł po szynie, jednak tym razem drzwi wysuwają się w stronę pomieszczenia. Dzięki temu jesteś w stanie obejrzeć zawartość całej szafy w jednym czasie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Indeco.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
53 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *