fbpx
Budowa i remont

Rura drenarska bez otworów czy nacinana? Poznaj odpowiedź firmy Plastmetix

• Zakładki: 19


Planujesz wykonać funkcjonalny i trwały podziemny system odwadniający przy domu, budynku firmowym lub rolniczym? Sprawdź, jaka rura drenażowa będzie odpowiednia – z otworami czy bez. Zapraszamy do lektury i skorzystania z szerokiej gamy produktów kanalizacyjnych polskiej firmy Plastmetix.

Do czego służą rury nacinane i drenażowe pełne?

W zależności od przeznaczenia potrzebne Ci będą rury drenażowe bez otworów bądź rury nacinane – nie stosuje się ich zamiennie. Te drugie znajdują zastosowanie w rozsączaniu ścieków bytowych w przydomowych oczyszczalniach ścieków oraz odprowadzaniu deszczówki. Natomiast pełna rura drenażowa będzie dobrym wyborem do podziemnego systemu odwadniającego np. przy domu z piwnicą. Gdyby woda wydostała się z rury za wcześnie, blisko budynku, mogłoby to doprowadzić do niszczenia fundamentów budynku.

Które rury drenażowe wybrać: nacinane czy pełne?

Wobec powyższego akapitu powinno być jasne, iż wybór rodzaju rur drenażowych zależy od celu instalacji, w której mają się znaleźć. Nacinana rura drenarska musi odprowadzić nadmiar wód gruntowych i opadowych do przewodów kanalizacyjnych. Nacięcia pozwalają wchłonąć ową wodę. Co istotne, otwory znajdują się z każdej strony rury, dzięki czemu produkt przyjmuje wodę z gruntu z każdego kierunku.

Z kolei pełna rura drenażowa, jak wskazuje firma Plastmetix, pełni funkcję transportową. Nie pochłania ani nie oddaje płynów na zewnątrz. Musi być szczelna, trwała, bezawaryjna. Przykładowe wykorzystanie to połączenie studzienki drenarskiej z systemem kanalizacji.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
43 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *