fbpx
Budowa i remont

Schody prefabrykowane – doskonałe do nowoczesnego domu

• Zakładki: 19


W przypadku domów wielopoziomowych wybór schodów jest kluczowy. Element ten powinien pasować zarówno do specyfiki budynku, jak i spełniać swoją praktyczną rolę. Żeby schody były wygodne i bezpieczne, wszystkie stopnie powinny być równe, określonej wysokości i głębokości. Wszystkie te wymagania spełniają schody prefabrykowane. Producenci schodów prefabrykowanych oferują modele wykonywane na indywidualne zamówienie klientów, istnieje zatem możliwość pełnego dopasowania układu i wielkości schodów do danego projektu. 

Dlaczego warto wybrać schody prefabrykowane?

Wybierając schody prefabrykowane zyskujemy wiele plusów, jakie niesie to rozwiązanie. Przede wszystkim oszczędzamy czas. Schody zostają przetransportowane przez producenta i osadzone w konstrukcji budynku, za pomocą dźwigu. Co ważne, w przypadku schodów prefabrykowanych nie trzeba wykonywać prac mokrych, czyli wszelakich wylewek. To pozwala także ograniczyć liczbę zatrudnionych specjalistów, którzy są wymagani w przypadku tradycyjnych schodów wylewanych. 

Betonowe schody prefabrykowane można wykończyć w dowolny sposób. Jeżeli chcemy urządzić dom w minimalistycznym stylu, to ciekawym sposobem będzie zaimpregnowanie betonowych schodów, w celu ochrony przed zabrudzeniami. Nawet jeżeli w pierwotnym projekcie przewidziano schody monolityczne, to istnieje możliwość ich przeprojektowania. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BudMater

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *