fbpx
Różne

Skuteczne metody usuwania oznakowania poziomego

• Zakładki: 25


Prawidłowo wykonane oznakowanie poziome znacznie zwiększa bezpieczeństwo poruszania się na danym terenie. Najczęściej z oznakowaniem poziomym mamy do czynienia w przypadku parkingów, parkingów podziemnych, terenów przyzakładowych, a także magazynów i hal produkcyjnych. Zanim zostanie wykonane oznakowanie poziome konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Oczywiście należy je oczyścić z wszelkich zabrudzeń, usunąć plamy ze smaru lub oleju. Konieczne jest też oczyszczenie z pyłu, kurzu i innych zabrudzeń. Należy też usunąć luźne fragmenty podłoża. Tak przyszykowana nawierzchnia zwiększy przyczepność i trwałość farby. Często oznakowanie poziome ma być wykonane na miejscu poprzedniego oznakowania. Wówczas konieczne jest usunięcie starej farby, w przeciwnym razie farba nowego oznakowania może łuszczyć się i kruszyć. Pracami związanymi z usunięciem oznakowania poziomego zajmuje się firma Malowanielinii.com, która realizuje to przy użyciu profesjonalnych środków. 

parking strzeżony

Usuwanie oznakowania poziomego metodą chemiczną 

Do usunięcia linii stosuje się najczęściej metodę chemiczną. Oznakowanie poziome jest przy pomocy specjalnego zmywacza. Profesjonalny środek usuwa wszelkie ślady farb, sprayów, a także taśm, przygotowując podłoże pod malowanie nowego oznakowania. Zaletą metody chemicznej jest jej mała inwazyjność. W czasie usuwania linii nie ma pyłu i hałasu — nie ma konieczności zamknięcia obiektu na czas prac. W przypadku usuwania oznakowania poziomego w obiektach przetwórstwa spożywczego możliwe jest zastosowanie zmywacza bezzapachowego, nie ma więc ryzyka, że zapach preparatu usuwającego linie przeniknie do produktów wytwarzanych w danym obiekcie. Przy usuwaniu linii warto poprosić o pomoc profesjonalną firmę. Specjaliści nie tylko sprawnie i szybko pozbędą się śladów farby, ale także zajmą się bezpieczną dla środowiska utylizacją środków użytych podczas prac.

Metoda mechaniczna usuwania linii 

W rzadkich przypadkach metoda chemiczna może okazać się niewystarczająca. Wówczas konieczne jest zastosowanie metody mechanicznej. Przy pomocy specjalnej maszyny zeszlifowywana jest warstwa nawierzchni, na której znajduje się oznakowanie poziome, jakie chcemy usunąć. Metoda ta jest znacznie bardziej inwazyjna niż metoda chemiczna — podczas usuwania linii zeszlifowany zostaje około 1 mm podłoża. Jednak czasem metoda ta jest jedynym rozwiązaniem, aby uzyskać idealnie czystą powierzchnię.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *