fbpx
Porady

Sposób na bezpieczeństwo i komfort domowników. Alarm do domku jednorodzinnego

• Zakładki: 32


Wiele osób marzy dziś o tym, aby móc cieszyć się urokami mieszkania we własnym domku jednorodzinnym. Z dala od centrum miasta, w pobliżu zieleni, z możliwością spędzania letnich wieczorów w ogrodzie, zamiast na balkonie.

Decydując się na zakup lub budowę takiej nieruchomości, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Ma to związek nie tylko z ilością pieniędzy włożoną w realizację marzenia o domu, ale również z komfortem jego mieszkańców. Najlepszym sposobem na to, aby chronić nieruchomość przed włamaniem i kradzieżą jest zakup alarmu do domku jednorodzinnego.

Montaż takiej instalacji gwarantuje, że nasz dom będzie pod stałą obserwacją wybranej firmy ochroniarskiej. W przypadku jakiegokolwiek nieprzewidzianego zdarzenia będziemy mogli w kilka chwil powiadomić o zajściu jej wykwalifikowanych pracowników. Na co zwrócić uwagę, decydując się na montaż instalacji alarmowej? Dlaczego warto zainwestować w alarm do domku jednorodzinnego? Ile kosztuje taka inwestycja? Oto najważniejsze informacje.

Dlaczego warto założyć alarm do domku jednorodzinnego

Głównym powodem, dla którego montaż alarmu do domku rodzinnego to doskonały pomysł, są kwestie bezpieczeństwa. Podczas naszej nieobecności, nieruchomość jest stale monitorowana, dzięki czemu możemy mieć pewność, że pozostaje bezpieczna.

Poza tym alarm do domku jednorodzinnego to także sposób na wydzielanie poszczególnych stref wewnątrz i na zewnątrz budynku. Oznacza to, że bez trudu możemy załączyć instalację na przykład na noc, wybierając tylko określony obszar, który będzie objęty jej działaniem. Takie ustawienie alarmu do domku jednorodzinnego sprawdza się przede wszystkim w sytuacji, gdy mamy do czynienia z nieruchomością kilkupiętrową. Możemy wówczas aktywować alarm na parterze, a pozostałe piętra, na których ulokowane są sypialnie czy łazienki, pozostawić do użytku mieszkańców.

Współczesne systemy alarmowe są połączone z systemami monitoringu. Oznacza to, że jeśli sygnał dźwiękowy załączy się, automatycznie zostanie o tym powiadomiona wybrana wcześniej firma ochroniarska. Mając wgląd do tego, co dzieje się na obszarze naszej nieruchomości, będzie mogła zareagować w zaledwie kilka minut.

Alarm do domku jednorodzinnego – cena

Ceny alarmów do domku jednorodzinnego są naprawdę różne i wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wiele zależy od tego, jak wysoce zaawansowana będzie technologia zastosowana do stworzenia systemu alarmowego.

Coraz więcej alarmów do domku jednorodzinnego łączy w sobie również możliwość zdalnego sterowania innymi systemami zamontowanymi wewnątrz i na zewnątrz budynku, takimi jak światło czy rolety. Im więcej podobnych unowocześnień zostanie wykorzystanych w wybranym przez nas modelu, tym alarm do domku jednorodzinnego będzie droższy.

Na co zwrócić uwagę wybierając alarm do domku jednorodzinnego

Przede wszystkim warto zadbać o to, aby istniało stałe połączenie pomiędzy instalacją alarmową i siedzibą firmy ochroniarskiej. W przypadku braku monitoringu alarm ograniczy się jedynie do sygnalizacji dźwiękowej i świetlnej, która nie wypłoszy złodzieja. Dopiero szybka reakcja ochroniarzy sprawi, że mamy szansę uchronić nasz dom przed włamaniem.

Co więcej, warto, aby alarm do domku jednorodzinnego został założony przez firmę zewnętrzną. Pracownicy ochrony będą mieli stały podgląd tego, co dzieje się wewnątrz domu i na terenie wokół niego. Oznacza to, że ich uwadze nie umknie moment, w którym właścicieli nie będzie wewnątrz. Jeśli firma okazałaby się nieuczciwa, jej pracownicy mogliby wówczas bez trudu wykorzystać znajomość kodu do instalacji alarmowej i splądrować nieruchomość podczas nieobecności jej właścicieli.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Xelektronik.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *