fbpx
Dom

Spraw, by w Twoim domu pięknie pachniało! Postaw na naturalne olejki!

• Zakładki: 34


Z miejsca, w którym pięknie pachnie aż nie chce się wychodzić. Węch jest odpowiedzialny za kojarzenie, ale również i wspomnienia – badania naukowe wykazują, że zmysł węchu ma naprawdę duży wpływ na nasze samopoczucie. Dodatkowo pozwala nam również wyczuć zagrożenie lub sprawić, że czujemy się błogo i bezpiecznie. Dlatego też warto sprawić, by nasz dom pięknie pachniał i postawić w nim na odpowiednie zapachy! Jakie są odpowiednie? Naturalne! Wpuść do domu naturalne olejki i poczuj cudowną moc harmonii.

naturalne olejki
naturalne olejki eteryczne do wnętrz

Niech Twój dom pięknie pachnie! Naturalne olejki do wnętrz

Jak sprawić, by w domu pięknie pachniało? Postawić można na wiele rzeczy – jednak zawsze najlepszym rozwiązaniem są delikatne olejki eteryczne, które głównie służą do aromaterapii, ale nie tylko. Dzięki nim nasz dom wypełni się pięknym zapachem. Oprócz nich możemy wybrać również kadzidełka. Już setki lat temu okazało się, że palenie gałęzi, liści czy ziół pozwala wydobyć niezwykłe zapachy. Czemu nie iść tymi śladami i nie wypełnić naszego domu pięknym zapachem?

Co warto wybrać, by wprowadzić do domu piękny zapach?

  • Kadzidełka
  • Kominki
  • Lampki zapachowe
  • Potpourri
  • Kadzidełka
  • Naturalne olejki eteryczne
  • Woreczki zapachowe
  • Świeczki zapachowe
  • Woski zapachowe
naturalne olejki
dyfuzory, kadzidełka i naturalne olejki do wnętrz

Praktyczne i eleganckie – kominki ceramiczne na naturalne olejki

Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się kominki zapachowe. To niewielkie, najczęściej gliniane naczynia, w których umieszczamy świeczkę typu tea light. Jej zadaniem jest podgrzanie naturalnych olejków lub wosków zapachowych, których aromat subtelnie roznosi się po całym domu. Dobrze jest stawiać wyłącznie na naturalne olejki eteryczne. Woski są bardziej intensywne niż olejki, dlatego warto używać ich rozsądnie. Mają bardziej „wyraziste” zapachy, które utrzymują się nawet po zgaśnięciu świeczki.

Innym znakomitym rozwiązaniem są także lampki zapachowe, do których wlewa się naturalny olejek eteryczny. Dzięki temu nie dość, że taka lampa pięknie wygląda, to jeszcze poprawia samopoczucie oraz wpływa na nasze samopoczucie, jak również i zdrowie. Dobrze dobrany model może być ozdobą każdego mieszkania, dodając mu klimatu.

Zatrzymaj zapach naturalnego olejku na dłużej!

Jeśli chcesz, by zapach utrzymywał się w domu dłużej – postaw na miseczki wypełnione potpourri, czyli mieszanką roślin, w tym płatków kwiatów. Woreczki dobrze jest umieścić na specjalnym podstawku i położyć na przykład na stole. Mają dość intensywny aromat, który będzie wyczuwalny w całym domu. Dobrym rozwiązaniem jest także umieszczenie płatków w specjalnym woreczku. Tak przygotowaną mieszankę możemy schować np. w szafie lub szafce z butami, by wypełniła zapachem i to miejsce. Woreczek z dodatkiem lawendy dodatkowo skutecznie odstraszy mole i ułatwi zasypianie!

tagi: naturalne olejki, naturalne olejki eteryczne, zapach do domu, zapach do wnętrz, aromaterapia, kadzidełka, kominek zapachowy

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *