Spraw, by w Twoim domu pięknie pachniało! Postaw na naturalne olejki!

Z miejsca, w którym pięknie pachnie aż nie chce się wychodzić. Węch jest odpowiedzialny za kojarzenie, ale również i wspomnienia – badania naukowe wykazują, że zmysł węchu ma naprawdę duży wpływ na nasze samopoczucie. Dodatkowo pozwala nam również wyczuć zagrożenie lub sprawić, że czujemy się błogo i bezpiecznie. Dlatego też warto sprawić, by nasz dom pięknie pachniał i postawić w nim na odpowiednie zapachy!

Niech Twój dom pięknie pachnie!

Jak sprawić, by w domu pięknie pachniało? Postawić można na wiele rzeczy – jednak zawsze najlepszym rozwiązaniem są delikatne olejki eteryczne, które głównie służą do aromaterapii, ale nie tylko. Dzięki nim nasz dom wypełni się pięknym zapachem. Oprócz nich możemy wybrać również kadzidełka. Już setki lat temu okazało się, że palenie gałęzi, liści czy ziół pozwala wydobyć niezwykłe zapachy. Czemu nie iść tymi śladami i nie wypełnić naszego domu pięknym zapachem?

Co warto wybrać, by wprowadzić do domu piękny zapach?

  • Kadzidełka
  • Kominki
  • Lampki zapachowe
  • Potpourri
  • Kadzidełka
  • Naturalne olejki eteryczne
  • Woreczki zapachowe
  • Świeczki zapachowe
  • Woski zapachowe

Praktyczne i eleganckie – kominki ceramiczne na naturalne olejki

Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się kominki zapachowe. To niewielkie, najczęściej gliniane naczynia, w których umieszczamy świeczkę typu tea light. Jej zadaniem jest podgrzanie naturalnych olejków lub wosków zapachowych, których aromat subtelnie roznosi się po całym domu. Dobrze jest stawiać wyłącznie na naturalne olejki eteryczne. Woski są bardziej intensywne niż olejki, dlatego warto używać ich rozsądnie. Mają bardziej „wyraziste” zapachy, które utrzymują się nawet po zgaśnięciu świeczki.

Innym znakomitym rozwiązaniem są także lampki zapachowe, do których wlewa się olejek eteryczny. Dzięki temu nie dość, że taka lampa pięknie wygląda, to jeszcze poprawia samopoczucie oraz wpływa na nasze samopoczucie, jak również i zdrowie. Dobrze dobrany model może być ozdobą każdego mieszkania, dodając mu klimatu.

Zatrzymaj zapach na dłużej!

Jeśli chcesz, by zapach utrzymywał się w domu dłużej – postaw na miseczki wypełnione potpourri, czyli mieszanką roślin, w tym płatków kwiatów. Woreczki dobrze jest umieścić na specjalnym podstawku i położyć na przykład na stole. Mają dość intensywny aromat, który będzie wyczuwalny w całym domu. Dobrym rozwiązaniem jest także umieszczenie płatków w specjalnym woreczku. Tak przygotowaną mieszankę możemy schować np. w szafie lub szafce z butami, by wypełniła zapachem i to miejsce. Woreczek z dodatkiem lawendy dodatkowo skutecznie odstraszy mole i ułatwi zasypianie!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *