fbpx
Dom

Sufit napinany vs. sufit podwieszany

• Zakładki: 39


Sufit podwieszany

Sufity podwieszane cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego, gdyż dobrze wykonane wyglądają bardzo efektownie i pasują właściwie do każdego wnętrza. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak dużo pracy wymaga wykonanie takiego sufitu, a także jak duży może być to koszt. Nie każdy wie, że doskonałą alternatywą dla sufitu podwieszanego może okazać się sufit napinany typu Barrisol.

Sufit napinany – montaż

Sufit napinany to doskonałe i wyjątkowe rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w nowoczesnych oraz klasycznych wnętrzach. Technika wykonania takiego sufitu opiera się na wykorzystaniu najnowszych technologii. W ten sposób możliwe jest uzyskanie wyjątkowego efektu, w tym także trójwymiarowości.

Przykładowy sufit napinany

Wykonanie sufitu napinanego należy rozpocząć od dobrania odpowiedniego materiału PCV, wykazującego się odpowiednią rozciągliwością. Jest to o tyle istotne, iż odpowiada on za uzyskanie odpowiedniej lekkości, tak ważnej dla całej konstrukcji. Niewątpliwą zaletą jest czas potrzebny na realizację zadania. W przeciwieństwie do sufitu podwieszanego, wykonanie sufitu napinanego nie wymaga aż tyle czasu. Montaż oparty na zastosowanych nowoczesnych technologiach zajmuje dobrym specjalistom zaledwie kilka godzin. Dzięki temu klient nie musi przeznaczać na remont kilku dni. Ponadto montaż sufitu napinanego nie wiąże się z powstawaniem kurzu i brudu, dzięki czemu po zakończeniu prac nie trzeba rezerwować mnóstwa czasu na gruntowne sprzątanie.

Wśród innych zalet sufitu napinanego wymienić można także:

 • odporność na wilgoć,
 • możliwość dowolnego kształtowania powierzchni,
 • wytrzymałość mechaniczną,
 • brak konieczności szpachlowania i malowania, jako przygotowania do montażu, co jest klasycznym wymogiem przy wykonywaniu sufitów podwieszanych,
 • możliwość stworzenia efektów, także w trójwymiarze.

Montaż sufitu napinanego wymaga podgrzania materiału PCV, dzięki czemu staje się on w odpowiednio rozciągliwy, co z kolei pozwoli na jego umieszczenie na wcześniej wykonanej konstrukcji przytwierdzonej do ścian pomieszczenia.

Zaletą sufitów typu Barrisol jest fakt, że można je dopasować wszędzie tam, gdzie powstają różnego rodzaju “przeszkody” powierzchniowe. Ich konstrukcja pozwala położyć je w miejscach, w których inne rozwiązania całkowicie się nie sprawdzą, ze względu na trudności w przygotowaniu podłoża lub wykonania konstrukcji.

Sufity napinane to rozwiązanie, które może doskonale sprawdzić się we wnętrzach u osób, ceniących sobie kreatywność, a przez to stale poszukujących ciekawych rozwiązań do aranżacji wnętrz. Dzięki propozycjom największych światowych producentów sufitów nowoczesnych, obecnie nie trzeba martwić się już właściwie żadnymi ograniczeniami, jedynie budżet może stanowić przeszkodę do realizacji przyjętych założeń.

Obecnie wyróżnić można kilka rodzaju sufitów napinanych:

 • sufity świecące,
 • sufity lustrzane,
 • nadruki na suficie,
 • sufity satynowe,
 • sufity podwieszane,
 • sufity napinane typu Barrisol,
 • sufit imitujący gwieździste niebo,
 • nanoszenie wzorów w określonym kolorze na materiał, z którego wykonany jest sufit napinany.

Możliwości jakie daje sufit napinany

Sufit napinany to innowacyjny produkt, cechujący się wysoką solidnością, którą cieszyć się można przez długie lata. Sufit z efektem lustrzanym doskonale sprawdzi się w małych wnętrzach, pozwalając na optyczne powiększenie pomieszczenia. Nowoczesne sufity napinane to rozwiązanie, które sprawi, że efekt aranżacji wnętrza będzie ciekawy i unikalny, a także bardzo estetyczny i nowoczesny.

Artykuł powstał we współpracy z firmą EFEKT.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
458 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *