fbpx
Porady

Sukces na rynku nieruchomości, czyli jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

• Zakładki: 34


Kupno nowego domu albo mieszkania to ważny moment w życiu każdego z nas. Podobnie jest wtedy, kiedy planujemy sprzedaż nieruchomości i wyprowadzkę w nowe miejsce. W takiej sytuacji zależy nam na tym, aby podczas transakcji wynegocjować z kupującym jak najlepszą cenę. Jest ona oczywiście związana ze stanem pomieszczeń, które wystawiamy na sprzedaż. Co zrobić, aby prezentowały się one jak najlepiej? Jak wywrzeć na kupującym pozytywne wrażenie i skłonić go do szybkiego zakupu? Z pewnością warto wcześniej przygotować nieruchomość do sprzedaży.

Usuń prywatne przedmioty

Choć na pozór może się to wydawać oczywiste, wiele osób zapomina o tej zasadzie. Zanim zaprosimy do wnętrz potencjalnych kupców, ukryjmy prywatne elementy wystroju. Mowa nie tylko o zdjęciach czy pamiątkach z podróży, ale także o przyborach toaletowych.

W udostępnianych pomieszczeniach domu na sprzedaż powinny się znajdować tylko te przedmioty, które mogą pełnić funkcję neutralnej dekoracji. Komplet ręczników dobranych kolorystycznie do płytek w łazience będzie się prezentował bardzo modnie. Jednak domowy szlafrok pozostawiony na oparciu krzesła w sypialni albo szczoteczka do zębów z pewnością zniechęcą klientów.

Zadbaj o porządek

Ta reguła wiąże się bezpośrednio z depersonalizacją mieszkania i domu wystawionego na sprzedaż. Kiedy już zrezygnujemy z pamiątek, dokładnie wyczyśćmy każdy zakątek nieruchomości. Mowa nie tylko o odkurzaniu i ścieraniu kurzy, ale także o myciu okien i praniu dywanów.

Przychodzący obejrzeć wnętrza klient z pewnością kupi przede wszystkim to, co zobaczy zaraz po wejściu. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby sprzedaż domu lub mieszkania zaplanować w najdrobniejszych szczegółach i zadbać o nienaganny ład.

Podkreśl zalety sprzedawanej nieruchomości

Perfekcyjna czystość to nie wszystko. Nieruchomość jest takim samym towarem, jak wszystko inne, co kupujemy na co dzień. Aby odróżnić się od pozostałych sprzedawców, właściciele poszczególnych marek robią, co mogą, aby przekonać do swoich wyrobów rzesze klientów. Jedną z głównych strategii jest oczywiście zachwalanie własnego produktu. Podobna zasada panuje podczas sprzedaży domów i mieszkań.

Warto podkreślić wszystko, czym wyróżnia się nasze wnętrze. Odsłonić okna, przez które do salonu wpada najwięcej światła i uwidocznić naturalne piękno drewnianych podłóg w jadalni. Każdy z tych kroków pozwoli wyróżnić naszą nieruchomość na tle innych.

Stwórz możliwie największą przestrzeń dla oglądających

Bez względu na to, jaką powierzchnię ma nasze mieszkanie albo dom na sprzedaż, zawsze można sprawić, że wyda się większe. Usunięcie dywanów i zadbanie o odpowiednie ustawienie mebli sprawią, że potencjalni kupcy będą mogli zauważyć w nieruchomości nowy potencjał.

Podpowiedzią służą w takich przypadkach profesjonalni agenci nieruchomości. Aby móc skorzystać z ich pomocy i szybciej odnaleźć idealnego klienta, warto nawiązać współpracę z biurem nieruchomości.

Sprawdź, jakie trendy obowiązują w danym sezonie

Sprzedaż domu i mieszkania często wymaga od właściciela nakładu czasu. Niekiedy wystarczy jednak wprowadzić kilka drobnych zmian, aby nieruchomość prezentowała się lepiej. Zanim rozpoczniemy procedurę sprzedaży domu, upewnijmy się, że jego wystrój nawiązuje do panujących aktualnie trendów. Często okazuje się, że zmiana kolorystyki dodatków wprowadza do pomieszczeń całkiem nową atmosferę.

Artykuł powstał we współpracy z biurem nieruchomości Ankam.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
63 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *