fbpx
Porady

Sztućce na 18 osób – jak wybrać komplet na miarę swoich potrzeb? Zapytaliśmy ekspertów z firmy Gerlach

• Zakładki: 14


Jeśli na samą myśl o konieczności zorganizowania rodzinnego obiadu w większym gronie lub też uroczystości, gdzie na stołach królować będą wykwintne dania, zaczynasz lekko denerwować się, to znak, że potrzebujesz kompletu sztućców na 18 osób. Dzięki niemu poczujesz się przygotowany na każdą okoliczność, a one same staną się kropką nad i przygotowań do zdarzenia, pozwalając byś jako gospodarz, zaprezentował się od jak najlepszej strony. 

Sztućce na 18 osób – ilu nakryć tak naprawdę potrzebujesz?

W dobrym guście jest posiadanie dodatkowych widelców i łyżeczek deserowych. To nie tylko sposób na sprawienie, by goście czuli się odpowiednio zaopiekowani, trwając w przekonaniu, że gospodarz jest przygotowany na ich potrzeby. Dzięki dodatkowym sztućcom unikniesz wstydliwej sytuacji, gdy gość prosi o czystą łyżeczkę do ciasta po tym, jak upadła na podłogę, a ty gorączkowo zastanawiasz się, jak spełnić jego prośbę bez uruchamiania zmywarki. Jeśli zatem przygotowujesz uroczystość na 10-12 osób, zadbaj o to, by w twojej kuchni znalazł się komplet sztućców, który pozwoli na ugoszczenie 18 osób. Zaoszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu. 

Sztućce na 18 osób – ile elementów zawiera komplet?

Choć wielu producentów sprzedaje sztućce na sztuki, polecamy zakup kompletu sztućców.  Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której przez brak czasu nie zdążyłeś skompletować odpowiedniej liczby pakietów, więc podjęcie w domu kilkunastu osób nie wchodzi w grę. Zestawy często wyposażone są w nadprogramowe elementy, takie jak łyżeczki do kawy, widelczyki do ciasta lub nawet noże do masła, które mogą stać się nieocenioną pomocą w sytuacjach awaryjnych. Dla przykładu komplet sztućców na 18 osób od firmy Gerlach zawiera 98 elementów, w tym po 18 sztuk noży, widelców, łyżek obiadowych, a także widelczyków do ciast i łyżeczek do herbaty, a ponadto 2 łyżeczki do sałaty/ziemniaków i po sztuce widelca do sałaty, łyżki do sosu, łyżeczki do cukru, łyżki wazowej i łopatki do tortu. Z takim zestawem możesz pozwolić sobie na skomponowanie bardziej wyszukanego menu, niż planowałeś, pozytywnie zaskakując gości. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
6 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *