fbpx
Wnętrza

Umywalki dolomitowe czy ceramiczne – które wybrać? Poznaj opinię ekspertów z firmy Danolit

• Zakładki: 31


Umywalka to ważny element wyposażenia każdej łazienki. Wybór odpowiedniego materiału jest kluczowy, ponieważ wpływa na trwałość i estetykę sprzętu. Od lat prym wiodą umywalki ceramiczne i dolomitowe, które są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Oba materiały mają swoje zalety i wady, więc ważne jest, aby je poznać przed dokonaniem wyboru. 

Jakie są zalety i wady umywalek dolomitowych i ceramicznych?

Umywalki dolomitowe są odporne na zarysowania i łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego znakomicie sprawdzają się w domach z małymi dziećmi, a także mieszkaniach osób starszych, którym ograniczenia zdrowotne nie pozwalają na czasochłonne rytuały czyszczące. Zaletą jest również ich wyjątkowa estetyka.  Dolomit powstał z połączenia zmielonej skały dolomitowej z żywicą poliestrową. Zawartość żywicy sprawia, że materiał można niemal dowolnie formować i barwić w procesie technologicznym. Wadą tych umywalek jest podatność na uszkodzenia mechaniczne. Przy czym należy podkreślić, że chodzi wyłącznie o sytuację, gdy umywalka nie jest odpowiednio zabezpieczona. Umywalki ceramiczne są łatwe w montażu, pięknie się prezentują, a ponadto występują w wielu kolorach i stylach, ale mogą być trudniejsze do czyszczenia niż umywalki dolomitowe ze względu na porowatą powierzchnię. Ostateczny wybór zależy od twoich potrzeb i preferencji.

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu umywalek dolomitowych i ceramicznych?

Najnowsze trendy w projektowaniu umywalek zarówno wykonanych z ceramiki, jak i dolomitu stawiają na minimalizm, geometryczne kształty, jasne kolory i wykończenia, a także nowoczesne technologie, takie jak inteligentne umywalki z funkcjami automatycznego czyszczenia. Wiele nowoczesnych umywalek dolomitowych i ceramicznych ma również wbudowane oświetlenie LED, które nadaje im elegancki wygląd.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
106 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *