fbpx
Dom

Jak urządzić małą kawalerkę? Aranżacja wnętrz dla amatorów

• Zakładki: 44 • Komentarz: 2


Zakupiłeś pierwsze, własne 30 metrów kwadratowych? Wbrew pozorom to wcale nie taka mała przestrzeń do zagospodarowania. Jeśli dobrze się zorganizujesz to możesz cieszyć się osobną sypialnią, przestronną kuchnią, jak i salonem, w którym zorganizujesz niejedno przyjęcie! Jak? Podpowiadamy jak urządzić małą kawalerkę!

jak urządzić małą kawalerkę
jak urządzić małą kawalerkę – wp.dom.pl

W małej kawalerce postaw na przestrzeń do przechowywania

Podstawą dobrego zagospodarowania przestrzeni w małej kawalerce jest jej jak najlepsze rozplanowanie i stworzenie wyjątkowej części do przechowywania. W każdym możliwym miejscu zamontuj prostą szafę, w której schowasz wszystkie swoje rzeczy. Im mniej dodatkowych przedmiotów będzie wyjętych, tym przestrzeń 30 metrów będzie zdawała się większa. Tam, gdzie to możliwe – zamontuj duże lustra, które powiększą optycznie wnętrze. Tak! Lustra w urządzaniu małej kawalerki są niezbędne!

Postaw na jasne kolory – najlepiej biały, z jasnym kolorem drewna. Jeśli lubisz jeden, mocny kolor – wykorzystaj jego elementy na przykład w sypialni i w łazience. Niech stanie się motywem przewodnim, ale w tak sposób, by nie robić zbędnego zamieszania i nie wprowadzać zamętu.

Jak urządzić małą kawalerkę
Jak urządzić małą kawalerkę? Pomaluj ściany na biało!

Jak urządzić małą kawalerkę z funkcjonalną kuchnią?

Kuchnię od salonu oddziel wyspą, która z jednej strony stanie się przestrzenią do gotowania i pieczenia, a z drugiej stołem jadalnym. Dzięki wyspie zyskujesz przestrzeń, nie musisz starać się o wpasowanie dodatkowego stołu. Szafki kuchenne zawieś od samego sufitu, by zyskać dużo miejsca na przechowywanie. Lodówkę wybierz mniejszą, która zmieści się również pod wyspą. Kup pralko-suszarkę i schowaj je w dużej szafie w przedpokoju. Nie blokuj sobie miejsca w łazience. Szanuj każdy kawałek ściany i podłogi.

jak urządzić małą kawalerkę z funkcjonalną kuchnią
jak urządzić małą kawalerkę z funkcjonalną kuchnią

Jaki styl aranżacji wnętrza wybrać do małej kawalerki?

Postaw na prostotę – w małej przestrzeni sprawdzi się styl skandynawski – jasne kolory, delikatne formy, a zarazem przytulny, pastelowy klimat. Styl skandynawski łączy najlepsze cechy minimalizmu z elegancją i praktycznością. Delikatne elementy drewniane sprawią, że Twoje mieszkanko będzie świetnie się prezentować, a do tego nie będzie sprawiało kłopotów w utrzymaniu czystości.

tagi: jak urządzić małą kawalerkę, 

comments icon2 komentarze
2 komentarze
554 wyświetlenia
bookmark icon

2 thoughts on “Jak urządzić małą kawalerkę? Aranżacja wnętrz dla amatorów

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane