Jak urządzić małą kawalerkę?

Zakupiłeś pierwsze, własne 30 metrów kwadratowych? Wbrew pozorom to wcale nie taka mała przestrzeń do zagospodarowania. Jeśli dobrze się zorganizujesz to możesz cieszyć się osobną sypialnią, przestronną kuchnią, jak i salonem, w którym zorganizujesz niejedno przyjęcie! Jak? Podpowiadamy.

Postaw na przestrzeń do przechowywania

Podstawą dobrego zagospodarowania przestrzeni w kawalerce jest jej jak najlepsze rozplanowanie i stworzenie wyjątkowej części do przechowywania. W każdym możliwym miejscu zamontuj prostą szafę, w której schowasz wszystkie swoje rzeczy. Im mniej dodatkowych przedmiotów będzie wyjętych, tym przestrzeń 30 metrów będzie zdawała się większa. Tam, gdzie to możliwe – zamontuj duże lustra, które powiększą optycznie wnętrze. Postaw na jasne kolory – najlepiej biały, z jasnym kolorem drewna. Jeśli lubisz jeden, mocny kolor – wykorzystaj jego elementy na przykład w sypialni i w łazience. Niech stanie się motywem przewodnim, ale w tak sposób, by nie robić zbędnego zamieszania i nie wprowadzać zamętu.

Jak urządzić kuchnię w kawalerce?

Kuchnię od salonu oddziel wyspą, która z jednej strony stanie się przestrzenią do gotowania i pieczenia, a z drugiej stołem jadalnym. Dzięki wyspie zyskujesz przestrzeń, nie musisz starać się o wpasowanie dodatkowego stołu. Szafki kuchenne zawieś od samego sufitu, by zyskać dużo miejsca na przechowywanie. Lodówkę wybierz mniejszą, która zmieści się również pod wyspą. Kup pralko-suszarkę i schowaj je w dużej szafie w przedpokoju. Nie blokuj sobie miejsca w łazience. Szanuj każdy kawałek ściany i podłogi.

Jaki styl wybrać do małej kawalerki?

Postaw na prostotę – w małej przestrzeni sprawdzi się styl skandynawski – jasne kolory, delikatne formy, a zarazem przytulny, pastelowy klimat. Styl skandynawski łączy najlepsze cechy minimalizmu z elegancją i praktycznością. Delikatne elementy drewniane sprawią, że Twoje mieszkanko będzie świetnie się prezentować, a do tego nie będzie sprawiało kłopotów w utrzymaniu czystości.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *