fbpx
Architektura

Jak urządzić nowoczesne mieszkanie dla dwojga?

• Zakładki: 45


Nowoczesne wnętrza nie tylko ładnie wyglądają, ale są także bardzo funkcjonalne. Urządzając nowoczesne mieszkanie wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. Poznajcie je wszystkie i przekonaj się, jak urządzić nowoczesne mieszkanie dla dwojga!

jak urządzić nowoczesne mieszkanie
jak urządzić nowoczesne mieszkanie dla dwojga

Przestronne wnętrze i nowoczesny minimalizm? Jak urządzić nowoczesne mieszkanie?

Lata, kiedy zagracanie przestrzeni było modne, już dawno minęły. Nawet osoby, które urządzają swoje mieszkanie w stylu shabby chic czy retro, które przychylniej patrzą na wszelkiego rodzaju bibeloty, dobierają je zacznie staranniej niż kilkanaście lat temu.

Nowoczesny styl stawia na minimalizm, ale jednocześnie nie lubi surowości – ta jest raczej zarezerwowana dla stylu loftowego czy industrialnego. Dlatego przed rozpoczęciem remontu, należy wszystko dokładnie zaplanować.

 

W zależności od wielkości mieszkania meble ograniczcie do takiej ilości, by nie trzeba było się między nimi przeciskać. Jeśli mieszkanie nie jest za wielkie i boicie się, że brak dodatkowej komody czy szafki sprawi, że nie pomieścisz wszystkich rzeczy, wykorzystaj kilka prostych trików:

  • Optyczne powiększenie mieszkania uzyskasz „wynosząc” niektóre meble nad podłogę – zamiast komody powieś na ścianach kilka stylowych półek
  • Wykorzystujcie funkcjonalne meble – np. łóżka z szufladą i półką, ławy rozkładane, które złożone zajmują mniej miejsca niż stół
  • Mniejsze pomieszczenia optycznie powiększycie dzięki lustrom i grze świateł

Garderoba w nowoczesnym mieszkaniu

Jeśli urządzacie nowoczesne mieszkanie dla dwojga, możecie też pokusić się o zwiększenie powierzchni pomieszczeń kosztem ich ilości. Zburzcie ściankę miedzy pokojem i salonem, który stanie się imponująco przestronny.

Trzeci, najmniejszy pokój możecie także przerobić na nowoczesną garderobę – to rozwiąże Wasz problem nie tylko z potrzebnymi półkami na drobne przedmioty. W garderobie zajdzie się miejsce na wszystkie ubrania, segregatory z dokumentami, albumy ze zdjęciami oraz odkurzacz czy deska do prasowania.

W przypadku, gdy uznacie, że trzeci pokój jest Wam potrzebny, będzie Wam potrzebna duża szafa. Funkcjonalny mebel powinien pomieścić nie tylko Wasze ubrania i buty, ale także te rzeczy, których nie zmieścicie na półkach. Pamiętajcie, że w nowoczesnym mieszkaniu wszystko musi mieć swoje miejsce – schowaj wszystko, co da się schować. Również rzeczy trzymane na półkach na ścianach powinny znaleźć się w stylowych pudłach. Na wierzchu mogą zostać książki i specjalnie dobrane dodatki.

Kolory w nowoczesnym mieszkaniu – jakie dodatki wybrać, by mieszkanie było przytulne?

Jeśli zdecydowaliście się na nowoczesność, ale nie industrializm, z pewnością dążycie do tego, by Wasze mieszkanie było przytulne. Nie mamy na myśli babcinego przytulnego mieszkania, ale właśnie przytulnego mieszkania w nowoczesnym wydaniu.

Dużą rolę odgrywać będą kolory. Ściany pomaluj na biało, szaro lub na jasny beż. W podobnych kolorach wybierz meble. Aby mieszkanie „nabrało życia” postarajcie się o kolorowe dodatki. Mogą być w kolorze pudrowego różu lub innego pastelowego koloru lub w odważniejszym odcieniu. Zdecydujcie się na jeden kolor – zasłony i poduszki w kolorze fuksji wystarczą. Inne dodatki powinny być wykonane ze szkła lub metalu.

Możecie też jedną – najmniejszą – ścianę pomalować w wybranym kolorze. Niektórzy dla ocieplenia stosują także elementy z jasnego drewna.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
442 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *