fbpx
Rekuperacja

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła w domu alergika. Dlaczego warto?

• Zakładki: 35


Szukasz sposobu na skuteczną walkę z alergią, ale nic sprawdzonego nie przychodzi Ci do głowy? Wychodząc na ulicę albo do parku kichasz, a Twoje oczy łzawią? A może w dodatku borykasz się z takimi symptomami również po powrocie do domu? Jeśli tak, to znak, że najwyższa pora zainwestować w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Oto rozwiązanie idealne dla alergików. Dowiedz się, na czym polega przewaga rekuperacji nad tradycyjną wentylacją montowaną w domach. Sprawdź, jak skutecznie walczyć z objawami alergii i eliminować czynniki alergizujące z powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Poznaj opinie alergików na temat wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Rekuperacja a tradycyjna wentylacja – różnice

Sprawnie działający system wentylacyjny w większości domów to dziś już na szczęście norma. Instalując go i dbając o regularną konserwację, zapewniamy sobie dostęp do świeżego powietrza i jego częstą wymianę. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się jednak również wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, nazywana rekuperacją. Nic w tym dziwnego – nowoczesne metody pozwalają na oczyszczanie powietrza jeszcze lepiej niż tradycyjne, a dzięki temu komfort życia domowników czy pracowników biur znacząco wzrasta.

Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami polega na mniejszych kosztach związanych z jej użytkowaniem. Wszystko dlatego, że rekuperacja wykorzystuje energię ze zużytego, zanieczyszczonego powietrza, które następnie wymienia na czyste, z zewnątrz. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła może zostać dodatkowo wyposażona w specjalistyczny gruntowy wymiennik ciepła, który pozwala na oszczędność energii i skorzystanie z bardziej ekologicznych niż tradycyjne rozwiązań.

Co sprawia, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to rozwiązanie dla alergików?

Przede wszystkim fakt, że stosowanie takiego rozwiązania gwarantuje dokładną filtrację powietrza i usuwanie obecnego w nim kurzu czy drobnoustrojów. Wyeliminowane zostają wszelkie insekty, a nawet wirusy i bakterie. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła dla alergików to także komfort termiczny. Wszystko dzięki stałej wymianie powietrza i utrzymaniu go w ciągłym ruchu, co zapobiega ewentualnemu zastojowi i duszności. Poza tym, opinie alergików na temat rekuperacji dowodzą, że umożliwia ona także sterowanie poziomem wilgotności powietrza. W ten sposób można ją bez trudu dostosować do aktualnych wymagań, a w dowolnym momencie zmienić parametry.

Najważniejsze zalety rekuperacji dla alergików

Wysoka, dokładna filtracja połączona z usuwaniem nadmiernej ilości dwutlenku węgla z powietrza to bez wątpienia najważniejsze zalety wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Poza tym jej instalacja daje również szansę alergikom na codzienne życie z dala od zanieczyszczeń i alergenów, które przecież skutecznie utrudniają funkcjonowanie. Zamieniając tradycyjną wentylację grawitacyjną na rekuperację, alergicy zyskują więc nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale przede wszystkim zdrowie i dobre samopoczucie na długie lata.

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Rekuperacji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *