fbpx
Budowa i remont

Wybieramy okna i drzwi – dlaczego to kluczowe elementy domu?

• Zakładki: 22


Okna i drzwi, czyli podstawowe elementy tak zwanej stolarki otworowej, mają ogromne znaczenie zarówno estetyczne, jak i praktyczne podczas urządzania swojego wymarzonego domu. Gwarantują nam bowiem światło, bezpieczeństwo, ciepło oraz szczelność. Na co zwracać uwagę podczas ich zakupu, aby móc przez długie lata cieszyć się ich wygodnym i bezproblemowym użytkowaniem?

Dlaczego okna i drzwi są takie ważne? 

Wybór odpowiednich okien i drzwi to niezwykle ważna decyzja, której nie powinno się podejmować zbyt pochopnie. Warto rozważyć wszystkie opcje, porównać oferty sprawdzonych producentów i dystrybutorów, zastanowić jakie materiały i tworzywa będą dla nas odpowiednie. W końcu to właśnie dzięki tym elementom możemy poczuć się w naszym domu komfortowo i bezpiecznie – chronią nas przecież nie tylko przed chłodem, ale także przed ewentualnym włamaniem i wtargnięciem na nasz teren niepowołanych osób oraz przed hałasem.

Dobre, solidne, energooszczędne drzwi i okna, takie jak okna i drzwi z Polski od Debesto, to także sprawdzony i niezawodny sposób na to, aby oszczędzać na rachunkach za ogrzewanie, w szczególności zimą. Odpowiednia izolacja termiczna to klucz do oszczędności, ponieważ ciepłe i ogrzane powietrze nie ucieka na zewnątrz, nie ochładzając tym samym niepotrzebnie danego pomieszczenia.

Czym kierować się przy ich wyborze? 

Oczywiście poza typowo estetycznymi walorami, ponieważ okna i drzwi powinny również się nam podobać oraz idealnie wpasowywać w design całego domu, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania, niezbędne atesty i certyfikaty, w zakresie jakości i stanu technicznego. Nie bez znaczenia ma także długość gwarancji producenta, oczywiście ich wielkość oraz umiejscowienie, co ustala się już na wczesnym etapie budowy.

Warto rozważyć modele antywłamaniowe, czy też takie wyposażone w różne nowoczesne technologiczne udogodnienia. Na koniec polecamy zwrócić uwagę także na detale – barwę, dodatki typu klamki, czy progi – te pozornie nieistotne elementy będą miały duży wpływ na ostateczny wizualny odbiór drzwi i okien.

Na elementach stolarki otworowej nie warto oszczędzać – oczywiście należy podejść do tego zakupu z głową, jednak są to takie komponenty domu, których jakość i solidność ma naprawdę ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania i komfortu wszystkich domowników, zatem warto włożyć w  tę inwestycję nieco więcej, aby nie żałować i nie być zmuszonym zbyt szybko wymieniać je na nowy model.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *