fbpx
Wnętrza

Jak zagospodarować dużą ścianę w salonie?

• Zakładki: 18


Duży salon to marzenie wielu z nas. Wygodny, stanowi oazę, w której odpoczywamy po całym dniu pracy. Przestronny jest doskonałym miejscem na domowe imprezy. Duża powierzchnia to pole do popisu dla osoby urządzającej salon. Nawet jeśli preferujesz minimalistyczny styl, pomyśl o zagospodarowaniu pustej ściany. Szukasz pomysłu, co zrobić z gołą ścianą i nic nie przychodzi Ci do głowy? Podpowiadamy, jak ozdobić dużą ścianę w salonie!

Plakaty na ścianę – efektowny, popularny i sprawdzony sposób na udekorowanie ściany

Plakaty to nowoczesny i prosty sposób na ozdobienie ścian w różnych pomieszczeniach. Rozmiar plakatu należy oczywiście dostosować do wymiarów ściany, na której on zawiśnie. Jeśli od dawna jesteś fanem dużych pejzaży albo marzy Ci się białoczarny plakat z Marilyn Monroe, plakat na ścianie w salonie to doskonałe rozwiązanie, by połączyć przyjemne z pożytecznym! Wybierz odpowiednią antyramę, która będzie pasować do tematu plakatu i stylu salonu. Plakat na ścianie powiesimy szybko bez pomocy fachowca, a gdy zechcemy zmienić wystrój ściany w salonie, równie szybko dokonamy zmiany.

Oryginalne pomysły na ścianę w salonie

Naklejki na ścianę to dość często spotykany sposób na gołe ściany w salonie, jednak i z nich możesz stworzyć coś wyjątkowego! Poszukaj ciekawych wzorów, a jeśli masz naprawdę dużą ścianę, może uda Ci się połączyć dwie naklejki w jeden wyjątkowy wzór. Możesz też spróbować zamówić własną grafikę. Naklejkę na ścianę możesz nakleić samodzielnie lub poprosić o pomoc fachowca. Najważniejsze, by w pierwszej kolejności odkleić właściwą warstwę, naklejkę pozostawiając na warstwie nośnej. Dzięki temu z łatwością przykleisz wzór na ścianę, wyrównując ewentualne nierówności już po naklejeniu całego wzoru.

Panele zasłonowe najczęściej montowane są w oknach, ale równie efektownie będą wyglądać na ścianie. Ich atutem jest mobilność – panele przesuwane są po szynach na suficie lub podłodze. Dzięki temu możesz dostosować wnętrze w zależności od potrzeb chwili.

Płytki 3D to kolejny pomysł, jak podkreślić awangardowe wnętrze, podobnie jak kamień i beton architektoniczny. Do położenia takich ozdób będziesz najprawdopodobniej potrzebował fachowca, najlepiej wybierz sprawdzonego lub poleconego przez znajomych, by podczas kładzenia nie zniszczył materiału, a efekt był dokładnie taki, jak zaplanowałeś.

Modne jest również odsłanianie cegieł, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Cegły, choć niezwykle efektowne, są też dość trudne do utrzymania w czystości. Jeśli jednak marzy Ci się to rozwiązanie, na ścianie połóż ceglaną okładzinę.

A może by tak pomalować ścianę?

Pomysł pomalowania ścian wydaje Ci się zbyt banalny? Doskonale to rozumiemy, dlatego proponujemy odejść od schematu i dać ponieść się fantazji! Sombre, które kojarzone jest z fryzjerstwem, doskonale sprawdzi się na ścianie w Twoim salonie. Dwa wycieniowane, przenikające przez siebie kolory robią naprawdę duże wrażenie! Warunkiem jest jednak precyzyjne wykonanie takiego sombre, dlatego to rozwiązanie wybierz, jeśli jesteś przekonany o powodzeniu akcji.

Istnieją różne techniki malowania ściany, jeśli wykorzystasz którąś z nich, zaskoczysz każdego gościa! Metodą gąbki stworzysz delikatny motyw, sprawiający wrażenie delikatnej wypukłości, a za pomocą zwiniętych ręczników lub ściereczek możesz stworzyć niepowtarzalne wzory. Decydując się sposób, w jaki udekorujesz ścianę, pamiętaj, by odpowiadał on stylowi Twojego salonu!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
127 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *