Jak zagospodarować dużą ścianę w salonie?

Duży salon to marzenie wielu z nas. Wygodny, stanowi oazę, w której odpoczywamy po całym dniu pracy. Przestronny jest doskonałym miejscem na domowe imprezy. Duża powierzchnia to pole do popisu dla osoby urządzającej salon. Nawet jeśli preferujesz minimalistyczny styl, pomyśl o zagospodarowaniu pustej ściany. Szukasz pomysłu, co zrobić z gołą ścianą i nic nie przychodzi Ci do głowy? Podpowiadamy, jak ozdobić dużą ścianę w salonie!

Plakaty na ścianę – efektowny, popularny i sprawdzony sposób na udekorowanie ściany

Plakaty to nowoczesny i prosty sposób na ozdobienie ścian w różnych pomieszczeniach. Rozmiar plakatu należy oczywiście dostosować do wymiarów ściany, na której on zawiśnie. Jeśli od dawna jesteś fanem dużych pejzaży albo marzy Ci się białoczarny plakat z Marilyn Monroe, plakat na ścianie w salonie to doskonałe rozwiązanie, by połączyć przyjemne z pożytecznym! Wybierz odpowiednią antyramę, która będzie pasować do tematu plakatu i stylu salonu. Plakat na ścianie powiesimy szybko bez pomocy fachowca, a gdy zechcemy zmienić wystrój ściany w salonie, równie szybko dokonamy zmiany.

Oryginalne pomysły na ścianę w salonie

Naklejki na ścianę to dość często spotykany sposób na gołe ściany w salonie, jednak i z nich możesz stworzyć coś wyjątkowego! Poszukaj ciekawych wzorów, a jeśli masz naprawdę dużą ścianę, może uda Ci się połączyć dwie naklejki w jeden wyjątkowy wzór. Możesz też spróbować zamówić własną grafikę. Naklejkę na ścianę możesz nakleić samodzielnie lub poprosić o pomoc fachowca. Najważniejsze, by w pierwszej kolejności odkleić właściwą warstwę, naklejkę pozostawiając na warstwie nośnej. Dzięki temu z łatwością przykleisz wzór na ścianę, wyrównując ewentualne nierówności już po naklejeniu całego wzoru.

Panele zasłonowe najczęściej montowane są w oknach, ale równie efektownie będą wyglądać na ścianie. Ich atutem jest mobilność – panele przesuwane są po szynach na suficie lub podłodze. Dzięki temu możesz dostosować wnętrze w zależności od potrzeb chwili.

Płytki 3D to kolejny pomysł, jak podkreślić awangardowe wnętrze, podobnie jak kamień i beton architektoniczny. Do położenia takich ozdób będziesz najprawdopodobniej potrzebował fachowca, najlepiej wybierz sprawdzonego lub poleconego przez znajomych, by podczas kładzenia nie zniszczył materiału, a efekt był dokładnie taki, jak zaplanowałeś.

Modne jest również odsłanianie cegieł, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Cegły, choć niezwykle efektowne, są też dość trudne do utrzymania w czystości. Jeśli jednak marzy Ci się to rozwiązanie, na ścianie połóż ceglaną okładzinę.

A może by tak pomalować ścianę?

Pomysł pomalowania ścian wydaje Ci się zbyt banalny? Doskonale to rozumiemy, dlatego proponujemy odejść od schematu i dać ponieść się fantazji! Sombre, które kojarzone jest z fryzjerstwem, doskonale sprawdzi się na ścianie w Twoim salonie. Dwa wycieniowane, przenikające przez siebie kolory robią naprawdę duże wrażenie! Warunkiem jest jednak precyzyjne wykonanie takiego sombre, dlatego to rozwiązanie wybierz, jeśli jesteś przekonany o powodzeniu akcji.

Istnieją różne techniki malowania ściany, jeśli wykorzystasz którąś z nich, zaskoczysz każdego gościa! Metodą gąbki stworzysz delikatny motyw, sprawiający wrażenie delikatnej wypukłości, a za pomocą zwiniętych ręczników lub ściereczek możesz stworzyć niepowtarzalne wzory. Decydując się sposób, w jaki udekorujesz ścianę, pamiętaj, by odpowiadał on stylowi Twojego salonu!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *