fbpx
Instalacje

Zamki na kod – prosty sposób na kontrolę dostępu

• Zakładki: 23


Apartamenty na wynajem, gabinety lekarskie czy biura – to przykładowe pomieszczenia, do których dostępu nie powinny mieć osoby postronne. Alternatywą dla standardowych zamków na klucz są wygodniejsze zamki na kod.

Jak działają zamki na kod?

Jak wskazuje nazwa, zamek na kod wymaga podania wcześniej wybranego kodu – bez niego wejście do pomieszczenia będzie niemożliwe. Jednocześnie ten typ zamków należy do zamków dualnych – niektóre modele pozwalają uzyskać dostęp również po przyłożeniu nośnika zbliżeniowego (karty). Zamki na kod i kartę zapewniają podwójne zabezpieczenie.

Gdzie najczęściej stosuje się zamki na kod?

Pomieszczenia, w których najczęściej są stosowane zamki na kod, zostały wymienione na stronie internetowej sklepu Wandex. Z tego rozwiązania chętnie korzystają klienci biznesowi. Zamek na kod można spotkać m.in. na drzwiach do wybranych pomieszczeń w firmie (np. archiwum), w obiektach wypoczynkowych (na drzwiach do poszczególnych pokoi hotelowych) czy w prywatnych placówkach medycznych. 

Mimo że zamki nad kod z reguły są wykorzystywane w biznesie, to ich zakupem coraz częściej są zainteresowane również osoby prywatne.

Jak wygenerować kod?

Jedną z zalet zamków na kod jest możliwość ustalenia kodu (hasła) za pośrednictwem Internetu – nie jest konieczne dotykanie zamka. To duże ułatwienie m.in. dla właścicieli apartamentów w condohotelach czy mieszkań wynajmowanych w modelu krótkoterminowym. Aby gość otrzymał dostęp do wynajętych pomieszczeń, wystarczy wysłać mu kod w wiadomości SMS.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *