Zdjęcia elementem aranżacji wnętrz

Aranżacja wnętrz zdjęciami

Aranżacja wnętrz to cały proces projektowania, opracowywania koncepcji wystroju całego mieszkania czy domu oraz wyboru mebli, kolorów, ornamentów do jego ozdobienia. Jednym z głównych elementów dekoracyjnych są zdjęcia i obrazy. Dzięki nim przestrzeń nabiera konkretnego znaczenia, albo staje się bardziej otwarta, albo bardziej przytulna. W zależności od określonego rodzaju obrazów, jakie zamierzamy zamontować w naszym mieszkaniu, wprowadzamy nastrój – czy to mroczny, czy spokojny. Zdjęcia to nie tylko ładne ramki i przyjemne obrazki. To wyraz całej koncepcji, dopełnienie, błysk. Dlatego, zanim cokolwiek powiesicie na ścianie, zastanówcie się. 

Fototapeta? Czy to aby nie przeżytek?

Dawnego rodzaju fototapety ze słabej jakości zdjęć, przedstawiające trywialne obrazki z życia natury, to nie najlepszy pomysł na ustrojenie mieszkania. Jednak dzisiejsze fototapety są zupełnie inne. To wysokiej jakości obrazy, montowane w określonej przestrzeni, które podobnie jak wieszane zdjęcia, dopełniają projekt aranżacji wnętrz. Najczęściej stanowią kluczowy element całej przestrzeni. Fototapety wciąż są modnym elementem dekoracji wnętrz, w szczególności, te, które są wyrazem osobowości, charakteru właściciela danej przestrzeni. Największe wrażenie robią te o pokaźnych rozmiarach – zajmujące całe ściany, czy też całe pokoje niekiedy – o ile są gustowne i nienachalne. Za pomocą fototapet możecie swój salon zamienić w oazę spokoju, przestrzeń relaksu, bądź prawdziwą, wielką bibliotekę. Wykonawcy fototapet dają Wam nieograniczone możliwości wyboru wielkoformatowego zdjęcia, jak i wydrukowania własnego obrazka. Firmy zajmujące się wydrukiem tego rodzaju tapet współpracują z dużymi bankami zdjęć, takimi jak fotolia czy shutterstock, z którego to serwisu możecie wybrać najodpowiedniejszy obraz do Waszego domu. Dzięki takim możliwościom wybieracie najlepszą opcję, która odpowiada Wam pod każdym względem. 

Obrazy i obrazeczki

Możemy się tutaj spierać czy lepiej jest powiesić kilka obrazków na ścianie w różnej wielkości ramkach czy zainwestować w jedną fototapetę. Z pewnością to ostatnie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej, bądź w takich miejscach jak spa, czy poradnie zdrowia psychicznego. Fototapety sprawdzają się w przestrzeniach dużych – kiedy mają przyciągnąć uwagę, jak i w przestrzeniach bardzo małych, które mają optycznie powiększyć. 

A wy, co myślicie o fototapetach w nowym wydaniu? Czy może wolicie obrazki w ramkach? 

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Olga napisał(a):

    Zawsze uwielbiałam zdjęcia. Mam je wszędzie – w ramkach, na biurku, na ścianach, szafach. Bardzo dużo zdjęć robię w podróży. Często korzystam z obiektywów Konica Minolta, bardzo mi przypały do gustu.

  2. Anna napisał(a):

    Ostatnio fototapety wróciły do łask i znowu są modne. Wybór fototapet jest ogromny dlatego warto się nimi zainteresować. Wydaje mi się, że taka nowoczesna fototapeta będzie świetnie wyglądała w salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *