studnie głębinowe

Rozmawiamy o kwestiach związanych z budowaniem i remontowaniem domu. Polecamy fachowców, hurtownie budowlane, dzielimy się tipami. Radzimy, jak sprawnie zbudować i wyremontować dom.
Deniś91

studnie głębinowe

Post autor: Deniś91 »

Witam, budowaliście kiedyś studnie głębinowe? Poszukuje firmy, która zajmie sie wybudowaniem studni ale niestety nie wiem, która firma ma w swojej ofercie studnie bielsko. Może powiecie mi czym sugerować się podczas szukania takiej firmy? Kojarzycie firmę, która wykonuje studnie?
małwa

Re: studnie głębinowe

Post autor: małwa »

No widzicie, temat nie jest wcale taki prosty, bo jednak studnie sporo wymagają i tak dalej. Uważam więc, że warto pomyśleć o tym, czym będzie ta studnia zasilana (skąd pobór wody) , ale też i jakie ogólnie rozwiązania do niej należy dokupić. Na pewno fajnym posunięciem będzie na przykład coś takiego, jak pompy głębinowe . Dla mnie to oczywiste, że warto to mieć.
ogór

Re: studnie głębinowe

Post autor: ogór »

W sumie to ja zastanawiam się bardzo mocno nad tym, czy powinnam pomyśleć o studni, czy jednak nie. Wiecie, jak jest, koszty to jednak spore są. Chociaż tu https://www.dambat.pl/ sprawdzaliśmy pompy i nie jest tak źle. Będziemy musieli to wszystko przeliczyć. Jeśli będzie się opłacało, oczywiście, że się na to zdecydujemy.
Awatar użytkownika
widoczna
Posty: 209
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:06

Re: studnie głębinowe

Post autor: widoczna »

Jak najbardziej samo posiadanie studni głębinowej jest niezwykle ważne i wiem z doświadczenia, że bardzo ważną sporawą jest posiadanie fajnej pompy głębinowej. Ja czytałam także na stronie https://expodom.pl/pompa-glebinowa-czy- ... ie-wybrac/ jaki rodzaj pompy głębinowej najlepiej jest wybrać.
Awatar użytkownika
widoczna
Posty: 209
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:06

Re: studnie głębinowe

Post autor: widoczna »

W sumie jeszcze jeśli jesteśmy w temacie samych studni to ja również jakiś czas temu odkryłam taką pompę o której nawet wcześniej nie wiedziałam. Są to pompy jednostopniowe https://ogrody24.pl/pompy/pompy-wg-tech ... ostopniowe i myślę, że również ich używanie jest bardzo fajnym rozwiązaniem.
kontyczkił

Re: studnie głębinowe

Post autor: kontyczkił »

Jeśli chodzi o odwierty pod przydomową studnię głębinową to zleciłem to kompleksowo firmie Ogrody od A do Z która posiada niezbędne certyfikaty jak i specjalistyczne maszyny do tego rodzaju wykopów. Firma zatrudnia fachowców z doświadczeniem co dodatkowo usprawniło realizację. Profesjonalna firma.
błażej

Re: studnie głębinowe

Post autor: błażej »

Byłem sceptycznie nastawiony do realizacji przydomowej studni, ponieważ nie miałem pojęcia w jaki sposób podejść do tematu. Na szczęście udało mi się znaleźć tego bloga: https://www.mgprojekt.com.pl/blog/studnia-glebinowa/ . Znalazłem tam wszystkie niezbędne informacje, które są potrzebne podczas całego procesu. Po przeczytaniu treści bezproblemowo wskażecie na aspekty, na których najbardziej wam zależy i wybierzecie odpowiedni typ studni.
Alicjam

Re: studnie głębinowe

Post autor: Alicjam »

Wraz z mężem przeprowadzając się do Brennej (województwo ślaskie) pierwsze co musieliśmy zrobić to zaopatrzyć się we własną studnię głębinową https://www.hydroodwiert.pl/studnie-glebinowe/brenna/. Niestety to teren górski i w wielu miejscach występuje problem z dostępem do wody z wodociągów.
ODPOWIEDZ