Bezpieczne farbowanie włosów

Off topic, dyskusje na różne tematy. Jeśli Twój temat nie pasuje się do żadnej z powyższych kategorii, dodaj go tutaj.
Awatar użytkownika
Amalia_71
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2021, 0:14

Bezpieczne farbowanie włosów

Post autor: Amalia_71 »

Czym zdecydowałybyście się samodzielnie pofarbować włosy? Wiem, że farb i innych specyfików jest mnóstwo, ale mnie zależy na czymś bezpiecznym, co nie zawiera żadnych składników powodujących reakcje alergiczne. Zastanawiam się, czy ziołowe balsamy koloryzujące dałyby radę. Co myślicie?
Oleś

Re: Bezpieczne farbowanie włosów

Post autor: Oleś »

Jeśli chcecie farbować siwe włosy, to nie polecam. Kolor może być całkowicie inny, niżeli na opakowaniu farby. Lepszym rozwiązaniem jest cofniecie tego procesu. Jest to możliwe dzięki temu preparatowi https://gr-7.eu/. Jest bardzo skuteczny, a pierwsze efekty widać już po tygodniu od pierwszego zastosowania.
Claudia

Re: Bezpieczne farbowanie włosów

Post autor: Claudia »

Ja farbuje włosy - ale zawsze w salonie i to moim sprawdzony, gdzie od la chodzę. Ja znam fryzjerki, one mnie i dzięki temu zawsze jestem zadowolona z efektu. Sama w domu, nie zdecydowałambym się na farbowanie - nigdy nie wiadomo jak wyjdzie.
Urszzula

Re: Bezpieczne farbowanie włosów

Post autor: Urszzula »

A ja od czasów pandemii sama farbuje włosy i też jestem zadowolona. Wychodzi mnie to dużo taniej niż wizyta u fryzjerki. Używam farb profesjonalnych (kupuję je online w hurtowni Itely Hairfashion Sklep gdzie m.in. zaopatruja się salony fryzjerskie) i też zawsze efekt jest dokładnie taki jak chcę. Do tego kupuję tam także kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych więc ma kompleksową ochronę.
Natinka1278

Re: Bezpieczne farbowanie włosów

Post autor: Natinka1278 »

Regularnie farbuję włosy i w moim przypadku ważniejsza jest nie sama farba, ale odpowiednia pielęgnacja po farbowaniu. I tutaj zdecydowanie najlepsze są wcierki, które nie tylko poprawiają kolor, ale i fajnie działają na skórę głowy (tu więcej o tych produktach https://zakupowebestie.pl/czy-wcierki-d ... sow/b_eicj). Istnieje kilka rodzajów wcierki, które mogą być korzystne. Olej arganowy jest bogaty w witaminę E i przeciwutleniacze, co sprawia, że jest doskonałym składnikiem do pielęgnacji włosów farbowanych. Wcierka z olejem arganowym może pomóc w nawilżeniu i zmiękczeniu włosów, jednocześnie chroniąc kolor przed blaknięciem. Olej kokosowy jest znany ze swoich właściwości nawilżających i odżywczych. Wcierka z olejem kokosowym może pomóc w odbudowie uszkodzonych włosów farbowanych i zapobiegać łamliwości. Witamina E jest znana z działania przeciwutleniacza, co sprawia, że jest doskonałym składnikiem do ochrony koloru włosów farbowanych. Wcierki z witaminą E mogą pomóc w zachowaniu intensywności koloru i blasku włosów. Wcierki zawierające ekstrakty roślinne, takie jak rumianek, lawenda lub aloes, mogą pomóc w uspokojeniu skóry głowy i utrzymaniu zdrowego środowiska do wzrostu włosów. To z kolei przyczynia się do zachowania trwałości koloru. Keratyna to naturalny składnik włosa, który może pomóc w jego odbudowie. Wcierki z keratyną mogą wzmocnić włosy farbowane, przywracając im elastyczność i blask. Produkty zawierające filtr UV chronią włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, które mogą powodować blaknięcie koloru. Wcierki z filtrem UV są szczególnie przydatne latem lub w miejscach o intensywnym nasłonecznieniu.
ODPOWIEDZ