fbpx
Porady

Hotelowy wyłącznik prądu – rozwiązanie nie tylko dla branży noclegowej

• Zakładki: 31

Jeśli prowadzisz hotel, model lub jakąkolwiek inną firmę, w której pracownicy korzystają z pomieszczeń o różnych porach dnia lub nocy, rozważ możliwość zainstalowania energooszczędnego wyłącznika prądu na kartę. To sposób nie tylko na oszczędność energii elektrycznej, ale i zwiększenie bezpieczeństwa.

Rachunki za energię elektryczną stale rosną. Nic dziwnego, że zarówno osoby prywatne, jak i właściciele firm szukają sposobu, by obniżyć koszty poboru prądu. Tak zwany wyłącznik hotelowy służy do odcinania zasilania, gdy w pomieszczeniu nikogo nie ma. Jego zastosowanie pomaga zapobiegać sytuacjom, w których to goście pozostawiają włączone światło i podłączone urządzenia elektryczne na wiele godzin, mimo że fizycznie nie przebywają w pokoju hotelowym. Wyłącznik światła i prądu znakomicie sprawdza się również w biurach. Pozwala zapomnieć o sytuacjach z przeszłości, kiedy to przez nieuwagę pracownika światło np. w pokoju socjalnym było włączone aż do rana, czyli do czasu pojawienia się ekipy sprzątającej. Wyłącznik na kartę zwiększa bezpieczeństwo, bo dzięki odcięciu zasilania żadna pozostawiona w kontakcie ładowarka, czy też niewyłączone po zakończeniu pracy komputery i sprzęty peryferyjne nie wywołają – pod nieobecność pracowników – niebezpiecznego zwarcia. 

Nie tylko w hotelu i biurze

Rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ze względu na system pracy istnieje możliwość niepamiętania o konieczności wyłączenia światła, np. w pubach czy też nocnych klubach.  Gdy obsługa często korzysta z pomieszczeń na zapleczu, by móc zrealizować zamówienia klientów, a w klubie panuje duży ruch, łatwo zapomnieć o włączonym świetle. Choć rozwiązanie nie jest jeszcze bardzo popularne w domach i mieszkaniach, nie ma przeciwwskazań przed montażem wyłącznika hotelowego w tych miejscach. 

Jak działa wyłącznik hotelowy?

Włożenie karty do czytnika, który na ogół znajduje się za drzwiami, powoduje załączeniu obwodu prądu oraz światła. Proces ten sygnalizuje zielone lub niebieskie światełko na czytniku w zależności od modelu wyłącznika.  Wyjęcie karty powoduje automatyczne wyłączenie zasilania w ciągu maksymalnie 15 sekund. Czytnik potwierdza zakończenie pracy, świecąc się na czerwono. Wyłącznik hotelowy wymaga stworzenia odpowiedniej instalacji. Rozwiązanie realnie przyczynia się do obniżenia rachunków za energię elektryczną, nawet do 25% rocznie, dlatego że nie ma możliwości zapomnienia o wyłączeniu zasilania. Karta musi zostać wyjęta z czytnika przed opuszczeniem pokoju (pomieszczenia), gdyż jest konieczna do otwarcia drzwi po powrocie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BH-WANDEX.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *