fbpx
Ogród i balkon

Siatka na krety – sposób montażu, zalety i cena

• Zakładki: 41

Małe zwierzątko w czarnym, aksamitnym futerku ma wyjątkową zdolność do niweczenia naszych wysiłków włożonych w to, by ogród prezentował się pięknie, ciesząc oko nie tylko jego właścicieli. Siatka na krety to skuteczny i niedrogi sposób na zabezpieczenie ogrodu przed szkodnikami. Montaż siatki jest prosty i można go wykonać samodzielnie. Wystarczy tylko odpowiednio ułożyć siatkę i przytwierdzić ją do podłoża. 

Zalety stosowania siatki na krety

Siatka chroni rośliny przed kretami, które mogą je uszkodzić lub zjeść. Jest łatwa w montażu, trwała i odporna na warunki atmosferyczne, co oznacza, że będzie służyć przez długi czas. Ponadto można ją dostosować do różnych rozmiarów ogrodu. Nie stanowi zagrożenia dla innych zwierząt ani ludzi, a jej stosowanie nie wymaga użycia chemikaliów ani innych substancji toksycznych.

Cena siatki na krety 

Cena siatki na krety zależy od materiału wykonania i wymiarów. Siatki z tworzywa sztucznego o długości 5 m i szerokości 2 m można kupić za ok. 30 zł. Wersja z metalu to koszt od 150 złotych w górę za 25 m².

Siatka na krety – jak głęboko kłaść?

Odpowiednio ułożona siatka poprzeczna wykonana z tworzywa sztucznego o gęstych oczkach lub metalu zabezpieczonego korozją uchroni twój ogród czy też posesję przed działaniem kreta. Siatka na krety-jak głęboko? Właśnie to pytanie jest najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę. Spieszymy z odpowiedzią. Głębokość wykopu trzeba dopasować do specyfiki roślin, które zamierasz ochronić. Im mają bardziej rozbudowane korzenie, tym głębiej musisz umieścić siatkę.  Siatka powinna być umieszczona na głębokości 10-15 cm pod trawnikiem i ok. 25-30 cm pod rabatami kwiatowymi. Należy układać ją z 10-centymetrowym zakładem z obu boków, a jeśli ogród znajduje się na pochyłym terenie, warto wzmocnić siatkę specjalnymi kołkami i kotwicami. Na siatkę nanosi się 8- lub 10-centymetrową warstwę gleby, na której można wysiać nasiona lub ułożyć trawnik z rolki. Planując system automatycznego nawadniania, pamiętaj, by rury ułożyć pod siatką. Jeśli ziemia jest twarda, najlepiej przymocować siatkę szpilkami. W przypadku miękkiej ziemi sprawdzą się kołki. 

Siatka montowana pionowo 

Bronią w walce z ogrodowymi szkodnikami psującymi estetykę ogrodu może być również siatka pionowa.  Wkopuje się ją pionowo dookoła ogrodu, na głębokość ok. 70-80 cm, dbając o to, by nad ziemią wystawało ok. 20 cm siatki. Tego typu siatki mają wysokość 1 m i długość nawet kilkadziesiąt metrów. Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL, producentem ogrodzeń – https://tanidrut.com/pl/

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
184 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *