fbpx
Budowa i remont

Izolacja dźwięku w domu – kilka sposobów

• Zakładki: 88


Nasze domy powinny służyć jako ciche i spokojne wytchnienie od zgiełku zewnętrznego. Jednak w dobie pędzącego świata staje się to coraz trudniejsze. Są na szczęście sposoby, które pozwalają wytłumić hałas ruchu ulicznego oraz innych dźwięków docierających do naszych mieszkań i domów. Sprawdźmy zatem, jak to zrobić.

Izolacja dźwięku – okna

Szczelność okien ma ogromny wpływ na izolację dźwięku w naszym domu. W związku z tym przy zakupie konkretnych modeli, warto postawić na okna, których wartość współczynnika Rw będzie wyższa niż 34 dB. Należy również zwrócić uwagę na ilość profili oraz rodzaj zastosowanego szkła. 

Izolacja dźwięku – drzwi

Niezwykle istotną kwestią w izolacji dźwięku są drzwi. Jeśli są lekkie i puste, dźwięk będzie przez nie bardzo łatwo przechodził. Co więcej, nieodpowiednio uszczelnione, również nie będą wygłuszać hałasów dochodzących z zewnątrz. Ciężkie, a także prawidłowo wyciszone modele będą zatem doskonałym wyborem. 

Izolacja dźwięku – styropian

Styropian to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów, które można zastosować do wielu różnych celów – od ogrzewania po izolację akustyczną. Z racji tego, że polistyren jest skutecznym izolatorem, może doskonale pochłaniać wibracje i dźwięki. Płyty styropianowe stosowane m.in. do ogrzewania podłogowego (https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/plyty-do-ogrzewania-podlogowego/) nie tylko ograniczają straty ciepła, ale również mają właściwości dźwiękoszczelne, które przyczyniają do poprawy akustyki.  

Izolacja dźwięku – tkaniny

Zakrycie dużej powierzchni dywanem powinno znacznie pomóc w wyeliminowaniu hałasu. W tym celu można nawet rozważyć zamontowanie wykładziny od ściany do ściany. Świetnym sposobem jest również zastosowanie dźwiękochłonnych zasłon, które blokują dobiegający z zewnątrz hałas. Gruba, gęsto tkana tkanina doskonale pochłania większość fal dźwiękowych, które się z nią stykają.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *