Sprawdzone rozwiązania są cenione w branży budowlanej. Szczególnie w przypadku takich elementów jak stropy, ważna jest wysoka jakość, zarówno materiałów, jak i wykonania. To m.in. od jakości stropu zależy stabilność konstrukcji budynku i jego wytrzymałość. Jednym z częściej wykorzystywanych systemów stropowych są stropy Teriva. Wykorzystywane są zarówno w przypadku budynków mieszkalnych jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak i obiektów usługowych, czy użyteczności publicznej.
Czym charakteryzuje się strop Teriva?
System stopów Teriva składa się z żelbetowych belek stropowych ze zbrojeniem kratownicowym i pustaków, a także elementów uzupełniających. Warto zaznaczyć że pustaki dostępne są w kilku wariantach – betonowe, keramzytowe, żużlobetonowe. Każdy element stropu jest niezwykle istotny i ma wpływ na trwałość całości konstrukcji. Dlatego ważne jest, żeby kierownik budowy, lub doświadczony pracownik obliczył, jak wiele elementów będzie potrzebne do montażu stropu.
Jednak mimo to stropy Teriva odznaczają się prostym montażem, a także znacznie niższym zużyciem betonu. Zaletą stropów Teriva jest ich duża rozpiętość – nawet do 8 m, co umożliwia jego zastosowanie nawet w przypadku nietypowych projektów budynków.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą BUDMATER.
Foto: Schutterstock