fbpx
Dom

Adopcja psa – i co dalej? Krótki poradnik dla nowych posiadaczy czworonogów

• Zakładki: 15 • Komentarz: 1


Nie bez przyczyny psy są nazywane najlepszymi przyjaciółmi ludzi. Ich bezwarunkowa miłość objawia się na naprawdę różne sposoby, ale za każdym razem jest wyjątkowa. Jeśli Ty również planujesz, że w Twoim domu wkrótce pojawi się pies, sprawdź, na co warto się przygotować. Przygotuj listę rzeczy, których nie może zabraknąć pupilowi. Buda dla średniego psa z pewnością znajdzie się na jej szczycie.

Buda dla średniego psa – bezpieczne miejsce

Zanim w domu pojawi się pies, zadbajmy o jego komfort psychiczny i bezpieczeństwo. Pomoże w tym stworzenie odpowiedniego miejsca, w którym zwierzę będzie mogło wypocząć. Buda dla średniego psa to wybór, który łączy funkcjonalność z nowoczesnym designem.

Wybierając budę dla średniego psa Cubby, możesz mieć pewność, że Twój pupil prześpi noc bez stresu i szybko zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu. To szczególnie istotne i trudne w przypadku psów adoptowanych ze schroniska. Chcąc o nie zadbać, warto postawić w nieznanej dla nich przestrzeni wygodną budę dla średniego psa wyposażoną w miękki materac.

Miska na wodę i pożywienie

Przyjmując do rodziny zwierzaka, koniecznie trzeba mu zapewnić dostęp do wody i karmy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli misek i pojemników. Który z nich będzie najlepszy? Najważniejsze jest to, aby kierować się zasadą: „Im większy pies, tym większa miska”. Poza tym warto wybierać produkty wykonane z bezpiecznego dla zwierząt materiału, takiego jak poddane licznym testom tworzywo sztuczne.

Nie poleca się stosowania szklanych, porcelanowych czy kamionkowych misek dla psów. Choć są one wyjątkowo dekoracyjne, bardzo łatwo mogą ulec zniszczeniu. Nawet delikatnie obtłuczona miska stanowi natomiast dla naszego psa zagrożenie. Podczas jedzenia lub picia zwierzę może bowiem boleśnie się zranić.

Smycz i obroża, czyli komplet wyjściowy

Obowiązkowym punktem dnia każdego psa jest spacer. Zanim wybierzesz się na pierwszą przechadzkę ze swoim nowym pupilem, zadbaj o bezpieczeństwo jego i innych zwierząt. Pomoże w tym profesjonalny komplet smyczy i obroży.

W przypadku psów, które mają problemy z chodzeniem w tradycyjnej obroży, warto zamienić ją na szelki. Taka konstrukcja gwarantuje komfort zwierzęcia i jego właściciela. Szelki sprawdzą się także w przypadku dużych i średnich psów, które towarzyszom swoim właścicielom w przebieżkach i treningach. Tradycyjne obroże mogłyby się w takich sytuacjach okazać niewygodne, ale szelki spełnią zadanie doskonale.

Czas na zabawę dla każdego czworonoga

Kompletując wyprawkę dla psa, nie można zapomnieć o zabawkach. Czas przeznaczony na rozrywkę warto wypełnić elementami tresury w formie frajdy. Dzięki kolorowym i bezpiecznym dla zwierząt zabawkom wspólne wyjścia na świeże powietrze nigdy się nie znudzą.

Niewielkie zabawki dla psów domowych znajdą natomiast zastosowanie w mieszkaniach, które gwarantują dużej ilości miejsca. Czworonożni mieszkańcy bloków i kamienic również zasługują na udaną zabawę.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Cecil & Prudence.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

One thought on “Adopcja psa – i co dalej? Krótki poradnik dla nowych posiadaczy czworonogów

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *