fbpx
Dom

Dlaczego warto wybrać domofon GSM do domu?

• Zakładki: 78


Nasze domu powinny być bezpieczne – taki jest cel większości z nas. Jedną z najważniejszych metod, które pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa, jest utrzymanie intruzów na bezpieczny dystans, z dala od naszych domów. Jednym z urządzeń, które pomagają w poprawie bezpieczeństwa jest domofon. Aktualnie wersję analogową tego urządzenia coraz częściej zastępują modele GSM. Dowiedz się czym charakteryzują się domofony GSM i dlaczego warto je zastosować. 

Jak działa domofon GSM i jakie są jego zalety? 

Domofon jest od dawna stosowanym urządzeniem zarówno w domach jednorodzinnych. Zwykle składa się z dwój jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. W przypadku domofonów analogowych wymagały one połączenia przewodami. Wraz z rozwojem technologii, na rynku pojawiły się także wideodomofony, które umożliwiają zobaczyć osobę znajdującą się po drugiej stronie. Aktualną nowością są domofony GSM. Czym różnią się od domofonów analogowych? Przede wszystkim odznaczają się bardzo wysoką jakością rozmów. Cyfrowe domofony GSM zapewniają połączenia bez zakłóceń, bez zniekształceń. 

Zasadnicza różnica polega także na samej konstrukcji domofonu, a także sposobu działania. Dotychczasowe rozwiązania przyzwyczaiły nas, że w momencie dzwonienia domofonu ,usieliśmy podejść do aparatu domofonu i odebrać połączenie. W przypadku domofonu GSM połączenie odbieramy za pomocą smartfonu. Możemy zatem nawiązać kontakt z osobą znajdującą się przed naszym domem znajdując się w dowolnym miejscu. Co ważne, podczas połączenia możemy także liczyć na wysoką jakość obrazu 

Warto zauważyć, że domofony GSM sprawdzą się w domach jednorodzinnych, a także w budynkach wielorodzinnych typu apartamentowce. Urządzenia te działają w technologii bezprzewodowej, dlatego ich montaż jest prosty, szybki i nieinwazyjny. 

Domofon GSM dla bezpieczniejszego domu

Zastanawiasz się, w jaki sposób domofon GSM może zwiększyć bezpieczeństwo w Twoim domu? Jak już wspomnieliśmy, połącznie z domofonu GSM można odebrać za pomocą smartfonu, dzięki specjalnej aplikacji. Oznacza to, że możesz być nie tylko w dowolnym miejscu w domu, ale i poza nim. Zatem dzięki domofonowi GSM będąc w pracy odbierzesz połączenie od kuriera, czy ogrodnika i możesz otworzyć furtkę. Będąc na wakacjach możesz także na bieżąco kontrolować, kto próbuje nawiązać połączenie – w sezonie wakacyjnym włamywacze często używają tej metody, aby przekonać się czy mieszkańcy są w domu.  

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Beninca Polonia

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
113 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *