fbpx
Porady

Jak dbać o podłogową wykładzinę obiektową w sezonie jesienno-zimowym?

• Zakładki: 26


Jesień i zima to pory roku, w czasie których panują warunki atmosferyczne niesprzyjające utrzymaniu podłóg w czystości. Wilgoć, błoto, piasek – to groźni, choć często ignorowani wrogowie wykładzin podłogowych. Starasz się dbać o wykładzinę, a mimo to po sezonie jesienno-zimowym nie prezentuje się zbyt dobrze? Dowiedz się, jak sobie radzić z najczęstszymi i największymi zagrożeniami dla podłóg obiektowych, aby lepiej chronić ich powierzchnię. 

Dlaczego należy chronić wykładzinę podłogową przed piaskiem? 

Gdy myślimy o uszkodzeniach mechanicznych podłóg, najczęściej przychodzą nam na myśl ostre elementy, nóżki mebli, czy ciężkie obiekty. Tymczasem jednym z większych zagrożeń jest… piasek. Jak równie łatwo go nanieść do wnętrza budynku, tak równie trudno się go pozbyć. Piasek przenika do głębszych warstw wykładzin dywanowych, przedostaje się pod meble, czy dywany. Zastanawiacie się dlaczego jest tak dużym zagrożeniem? Spróbujcie odrobinę piasku rozetrzeć w dłoniach – czuć wyraźne tarcie, tak jakby był to peeling. Piasek choć jest drobny, to w żadnym wypadku nie można go ignorować. W momencie kiedy piasek dostanie się pomiędzy dwie powierzchnie, a jedną z nich jest nasza podłoga, drobinki piasku działają jak materiał ścierny. Z czasem mogą powodować zmatowienie powierzchni wykładziny podłogowej, a nawet jej stałe uszkodzenie. 

Wycieraczki wejściowe pod drzwi – skuteczna ochrona wykładziny

Kluczową rolę w ochronie wykładziny przed zabrudzeniami i uszkodzeniem piaskiem odgrywają wycieraczki obiektowe oraz maty. Wycieraczki wejściowe dostępne są w różnych formach – model wycieraczki należy dopasować do rodzaju przestrzeni, a także sposobu jej użytkowania. Do wyboru mamy wycieraczki zewnętrzne lub wewnętrzne maty tekstylne. Najskuteczniejsze i najbardziej popularne są wycieraczki systemowe, umieszczone na zewnątrz budynku, które bardzo skutecznie wyłapują wszelkie zabrudzenia. Warto skonsultować się ze specjalistami z firmy Aximo, którzy pomogą w bezpłatnie prawidłowym skomponowaniu strefy wejściowej. 

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *