fbpx
Różne

Jak pakować pościel, ręczniki, zasłony, a także dywan, by nie uszkodzić ich w transporcie?  Wyjaśnia firma EMTEK

• Zakładki: 159


Wiele osób popełnia ten sam błąd podczas pakowania pościeli, ręczników i zasłon. Choć przedmioty nie mogą się połamać, wrzucanie ich do worka lub reklamówki nie jest najrozsądniejszą decyzją. Gdy wszystkie paczki zostaną spakowane do samochodu dostawczego, o przebicie foliowej torby niezwykle łatwo. Nie trzeba dodawać, że zaciągnięte czy też rozdarte tkaniny nie prezentują się dobrze. Chcąc uniknąć dodatkowego wydatku, związanego z kupnem nowych zasłon czy też pościeli, warto zapoznać się z naszym artykułem. 

Jak zapakować ręczniki, pościel i firany, by zachowały swoją jakość?

Przed rozpoczęciem pakowania miękkich przedmiotów trzeba upewnić się, że są czyste i suche, a następnie odpowiednio je złożyć, by po rozpakowaniu kartonów były gotowe do użycia. Gdy już znajdziesz odpowiedniej wielkości pudełko – najlepiej sprawdzą się pudełka Częstochowa, które są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne – wyłóż je papierem do pakowania i zacznij układ przedmioty – jeden na drugim. Nie wciskaj na siłę. Jeśli planujesz włożyć do zbiorczego kartonu poduszkę lub koc, wcześniej owiń je folią bąbelkową. Gdy uznasz, że karton więcej nie pomieści, ewentualne puste przestrzenie wypełnij zmiętym papierem – w ten sposób chronisz rzeczy przed kurzem. Kilka arkuszy papieru wyłóż na wierzch. Teraz możesz zakleić pudełko taśmą do pakowania, opisując marketem zawartość kartonu. 

Pakowanie dywanu 

Pod żadnym pozorem nie składaj dywanu jak kartki papieru. Dywan musi być zwinięty w rulon włosiem do środka. Końce należy zabezpieczyć papierem do pakowania. Po prostu zawiń je tak, jakbyś zawijał wrapa w papier, gdy nie chcesz ubrudzić rąk podczas jedzenia. Papierowe zabezpieczenie możesz okleić taśmą do pakowania, by mieć pewność, że będzie trzymać się na miejscu. Cały rulon owiń folią stretch. Jeśli dywan jest wyjątkowo cenny, możesz, ale nie musisz, pokusić się do dodatkowe owijanie folią bąbelkową. Transportowany dywan powinien być umieszczony w samochodzie na płasko.

Na co zwrócić uwagę, wybierając karton do przeprowadzki?


Przede wszystkim na jego grubość. Większość kartonów do przeprowadzki wykonana jest z pięciowarstwowej tektury falistej. Odpowiednia grubość dna i ścianek jest gwarancją bezpieczeństwa ciężkich przedmiotów zapakowanych w karton. Pakując drobne przedmioty, możesz sięgnąć po tekturę trzywarstwową. Jeśli nie masz oryginalnych opakować takich sprzętów jak telewizor czy też komoda, to będziesz musiał zaopatrzyć się w kartony wielkogabarytowe. Nie warto jednak pakować wszystkiego w duże pudła. Wypełnione do końca stają się ciężkie i nieporęczne przy przenoszeniu. Lepszym pomysłem będzie postawienie na przynajmniej 3 różne rozmiary. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *