fbpx
Wnętrza

Jak urządzić mały pokój dla dziecka?

• Zakładki: 31


Twoje dziecko idzie do szkoły i musisz przygotować dla niego pokój, w którym będzie się mogło komfortowo uczuć. Niestety masz do dyspozycji pomieszczenie o małym metrażu. Jak pogodzić przestrzeń do nauki z niewielkim pokojem w bloku? Sprawdź porady!

Oszczędność miejsca w pokoju ucznia

Aby przerobić mały pokój przedszkolaka w pomieszczenie dla ucznia, można posłużyć się gotowymi rozwiązaniami meblowymi stworzonymi właśnie do mieszkań w blokach. Pierwszy przykład stanowi jednoosobowe łóżko piętrowe, którego dolna część stoi pusta – przeznaczona jest na postawienie biurka. Pamiętaj jednak, by mebel stanął przy ścianie z dostępem do światła dziennego.

Druga propozycja to fotel dla dziecka bez podłokietników, który po skończonej nauce można szybko i łatwo wsunąć pod blat biurka, uzyskując wolną przestrzeń do zabawy. I wreszcie trzecia opcja to meblościanka. Spójny system szafek na jednej ścianie sprawi, że reszta pokoju będzie wolna, idealna do relaksu.

Ściany w pokoju ucznia

Pamiętaj, że kiedy zagospodarowujesz niewielkie pomieszczenie, by stworzyć strefę do nauki, Twoim sprzymierzeńcem są ściany. Powieś na nich pomoce naukowe typu mapy, litery, liczby – o ile dziecko fascynuje się danym tematem. Nie twórz wrażenia sali szkolnej na siłę, bo maluch nie wypocznie. Postaw na tablice korkowe, na których mały właściciel będzie mógł umieszczać to, co go interesuje. Poza tym ściana to dobre miejsce na książki czy akcesoria sportowe (można powiesić nawet rower!).

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Mirat.eu.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *