fbpx
Wnętrza

Jak urządzić nowoczesną sypialnię?

• Zakładki: 36 • Komentarz: 1


Nie lubisz się otaczać zbędnymi przedmiotami? Przytłacza Cię nadmiar wzorów i kolorów we wnętrzu? Styl modern może być dla Ciebie idealny. Sprawdź, o czym musisz wiedzieć aranżując nowoczesną sypialnię.

Czym się charakteryzuje nowoczesna sypialnia?

Modernistyczna sypialnia to minimalizm, przestrzeń i funkcjonalność. W tego rodzaju wnętrzu należy zapomnieć o zbędnych dodatkach, ograniczyć i dobrze przemyśleć dobór kolorów oraz wzorów. Nie oznacza to jednak, że należy poprzestać na maksymalnie surowym wystroju. Wręcz przeciwnie, dodatki dekoracyjne odgrywają tu istotną rolę, lecz są dobrze przemyślane i dobrane z rozwagą.

W nowoczesnej sypialni poza wygodnym łóżkiem, do którego jest dostęp z 3 stron, powinny się znaleźć szafki nocne, a także miejsce do przechowywania, ewentualnie pojemna szafa. Warto rozważyć zakup zestawu mebli lub zamówić taki u stolarza, by każdy element idealnie do siebie pasował. Dopuszczalne jest łączenie różnych materiałów, metalu, szkła, drewna, lecz najlepiej ograniczyć się do dwóch z nich.

Jakie dodatki wybrać do nowoczesnej sypialni?

Bardzo popularne w takich wnętrzach są lustra oraz różne nietypowe konstrukcje z nich stworzone. Możesz postawić na jedną taflę lustra, podzielić ją na kwadraty lub stworzyć na ścianie kompozycję naklejając na ścianę trójkątne lusterka. Dobrym pomysłem będzie też wybór dekoracyjnej lampy stojącej, wazonów w kolorze złota lub srebra, eleganckiej kapy na łóżko i dekoracyjnych poduszek w 2-3 różnych kolorach. Na ścianę nowoczesnej sypialni świetnie sprawdzają się obrazy abstrakcyjne drukowane na płótnie. Wybierz motyw nawiązujący do natury, złudzenie optyczne, melanż, tryptyk, który każdego ranka doda Ci energii do działania.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Vaku obrazy na płótnie.

Fot. Shutterstock

comments icon1 komentarz
1 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *