fbpx
Instalacje

Jak wdrożyć skuteczną ochronę odgromową?

• Zakładki: 33


Prawdopodobieństwo uderzenia piorunem rośnie w okolicach górskich lub niewielkiej odległości od akwenów wodnych, co nie eliminuje ryzyka, także w aglomeracjach miejskich. Coraz gwałtowniejsze warunki atmosferyczne sprawiają, że skuteczna ochrona odgromowa jest niezbędnym elementem każdego domu, hali lub zakładu pracy. Zapraszamy do artykułu, w którym udowadniamy ogromną funkcjonalność tego systemu!

Do czego służy instalacja odgromowa?

Ochrona odgromowa jest specjalnym rodzajem instalacji, która chroni dany obiekt przed negatywnymi konsekwencjami wyładowań atmosferycznych, spowodowanych przez uderzenie pioruna. Jednak, jest to jedynie część całego obowiązku.

Kolejna kwestia koncentruje się na zaabsorbowaniu i odprowadzeniu zgromadzonej energii do ziemi. Takie połączenie gwarantuje bezpieczeństwo oraz prewencję wobec potencjalnemu zapłonowi budynku.

Instalacja odgromowa jest idealnym rozwiązaniem dla obiektów, narażonych na bardzo dużą aktywność tego rodzaju wyładowań. Aparatura jest również stosowana w dużych zakładach i punktach produkcyjnych, gdzie awaria może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, nie tylko w kontekście finansowym.

Korzyści ochrony odgromowej

Profesjonalna instalacja odgromowa zapewnia pakiet bardzo praktycznych i wszechstronnych benefitów. Najważniejsze aspekty prezentujemy w formie poniższej listy:

  • Zabezpieczenie wszelkich instalacji elektrycznych- aparatura odgromowa to pełna prewencja wobec ryzykownych napięć. Brak odpowiedniego zabezpieczenia może skutkować uszkodzeniem drogiego wyposażenia, awarii, a nawet poważnych poparzeń ciała.
  • Bariera ochronna dla surowców łatwopalnych- piorunochrony są doskonałym narzędziem zapobiegającym dla obiektów skonstruowanych z wrażliwych materiałów. Instalacja odgromowa przechwytuje wyładowania, dzięki czemu konstrukcja drewnianych domów nie jest zagrożona. Dzięki takiemu rozwiązaniu, elewacja nie zostaje naruszona lub zniszczona.
  • Zintegrowanie z obowiązującymi regulacjami- warto zaznaczyć, że charakter niektórych budowli wymusza konieczność posiadania odpowiedniej instalacji odgromowej. Jest to szczególnie popularne dla nieruchomości przekraczającej określone parametry techniczne, co w praktyce oznacza miejsca pracy, zakłady produkcyjne oraz obszerne hale przemysłowe.

Zaopatrzenie się w solidną aparaturę odgromową to pełne bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników i mieszkańców obiektu. Co więcej, instalacja oznacza również dopasowanie do istniejących wymogów prawnych.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Solar Polska

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *