fbpx
Kuchnia

Jak zaprojektować wymarzoną kuchnię? Odpowiadają eksperci z MJ ATELIER

• Zakładki: 28


Jeśli planujesz remont kuchni lub też budujesz nowy dom i jesteś na etapie zastanawiania się, jak zaaranżować wymarzoną kuchnię, ten artykuł jest dla ciebie.  Nie od dziś wiadomo, że kuchnia jest sercem każdego domu, dlatego ważne jest, aby była miejscem równie funkcjonalnym co pięknym. Dowiedz się, jak sprawić, by rozpoczynanie dnia kubkiem aromatycznej kawy i wieczory w gronie przyjaciół, podlane dużą ilością humoru i odrobiną wina, były tym, o czym marzysz, myśląc o swojej kuchni. 

Jak zaplanować i zorganizować przestrzeń w twojej wymarzonej kuchni?

Funkcja 

Kuchnia już dawno przestała być miejscem, w którym ograniczamy się wyłącznie do przygotowywania posiłków. Projektowanie wymarzonej kuchni zacznij od określenia funkcji, jaką ma spełniać to miejsce. Zastanów się, czy miejsce powinno być schowane przed wzrokiem osób nieupoważnionych (nie każdy lubi być podglądany przy pracy) czy może przestrzenią otwartą. Czy masz zamiar ograniczyć się wyłącznie do gotowania i spożywania posiłków w gronie rodzinnym, czy może chcesz odpisywać na maile podczas popijania porannej kawy, pomagać dziecku w odrabianiu lekcji, oglądać ulubiony serial podczas pieczenia ciastek lub też popijać wino z przyjaciółmi podczas wieczorów z karaoke? Odpowiedzi na te pytania pozwolą ci określić ilość miejsc siedzących i sprzętów, które powinny znaleźć się na wyposażeniu kuchni. 

Trójkąt pracy 

Planując wymarzoną kuchnię, nie możesz nie brać pod uwagę tak zwanego trójkąta roboczego, czyli odległości między kuchenką, lodówką i zlewem.  Dobry trójkąt to sposób na wydajną pracę, która pozwala poruszać się z łatwością między trzema najczęściej używanymi punktami. 

Miejsce do przechowywania 

Jeśli nie zaplanujesz odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania sprzętów AGD, naczyń i akcesoriów, to albo doprowadzisz do sytuacji, że twoja kuchnia będzie niefunkcjonalna, albo zagracona.  Zadbaj o to, by do najczęściej używanych sprzętów, był najłatwiejszy dostęp.

Niech stanie się światłość!

Światło w kuchni to niezwykle ważna rzecz. Pamiętaj, by nie ograniczać się wyłączne do oświetlenia ogólnego. Zadbaj o tak zwane oświetlenie zadaniowe, które ułatwia wykonywanie określonych zadań. Przykładem takiego oświetlenia są lampki montowane pod szafkami czy też źródło światła nad zlewem. Warto również pomyśleć o oświetleniu akcentującym, które sprawi, że twoja kuchnia będzie bardzo klimatyczna. Przykładem takiego oświetlenia jest oświetlenie górne lub dolne wewnątrz szafki. 

Sprzęt AGD 

Ilość i rodzaj sprzętu AGD będzie mieć wpływ na to aranżację przestrzeni i oczywiście funkcjonalność kuchni. Zastanów się jaki typ kuchenki potrzebujesz, jak wysoka i głęboka powinna być lodówka, czy będzie ci potrzebna kuchenka mikrofalowa lub ekspres do kawy.   Masz wiele rzeczy do przemyślenia. 

Meble 

Aby wybrać odpowiednie meble, musisz określić swoje potrzeby i oczekiwania. Zastanów się, jaki styl mebli będzie pasował do twojej kuchni, uwzględniając wielkość pomieszczenia i jego funkcję, czyli to, jak zamierzasz wykorzystywać to miejsce do czynności innych niż gotowanie. 

Dlaczego warto zlecić projektowanie wnętrz specjalistom?

Nawet jeżeli wiesz, czego chcesz, a twoja wyobraźnia pracuje na wysokich obrotach, pozostaje kwestia techniczna. Czy wiesz, jaką głębokość powinna mieć szafka, dlaczego dany rodzaj zlewu jest złym wyborem, co sprawia, że marmur jest tym, czego potrzebujesz?   Projektowanie wnętrz Bydgoszcz  to ciężka praca, która wymaga wiedzy i doświadczenia.  Projektant wnętrz to osoba, która zadba o to, by twój wymarzona kuchnia przestała być jedynie pomysłem w głowie.  Od planowania przestrzeni i układu mebli, przez projekty szafek i rozkład dodatkowych gniazdek, na wyborze tkanin na firanki i dekoracji skończywszy – projektanci wnętrz zrobią wszystko, byś otrzymał to, o czym zawsze marzyłeś. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *