fbpx
DIY

Odnawiamy metalowe meble w industrialnym stylu – praktyczne wskazówki

• Zakładki: 47


Jeszcze kilka lat temu określenie loft było zarezerwowane dla mieszkań stworzonych w przestrzeniach po byłych fabrykach. Jednak styl loftowy, nawiązujący do industrialnych przestrzeni szybko zyskał na popularności i z powodzeniem został zaadaptowany do „nieloftowych” wnętrz. Trend ten podchwycili także producenci mebli i dodatków do wnętrz – jednak ceny bywają wygórowane. Doskonałym sposobem na urządzenie mieszkania w stylu industrialnym, jest własnoręczna renowacja mebli inspirowanych przemysłową rewolucją. 

Skąd wziąć meble loftowe do renowacji?

Meble, a także dodatki dekoracyjne w industrialnym klimacie można znaleźć na targach staroci. Warto także zapytać znajomych, czy przypadkiem w ich piwnicach, czy na strychach, czy warsztatach nie leżą zapomniane meble, które tylko czekają na odnowienie. Możesz także poszukać ciekawych przedmiotów w sieci, a nawet przejść się na skup złomu! Większość industrialnych mebli wykonana jest z metalu, więc istnieje prawdopodobieństwo, że trafisz tam na prawdziwą perełkę! 

Jak odnawiać metalowe meble i nadać im designerski wygląd?

Gdy znajdziecie już odpowiedni mebel, któremu chcecie dać drugie życie, to warto rozpocząć od solidnego czyszczenia. Warto w tym celu użyć preparatu myjąco-odtłuszczającego Anvi-Clean, dzięki któremu pozbędziecie się skutecznie wszelkich zanieczyszczeń – nie tylko kurzu, pyłu, ale także zabrudzeń ze smaru czy sadzy. Następnie mebel osuszamy dokładnie i przechodzimy do przygotowania powierzchni. Najlepiej zastosować w tym celu papier ścierny i szczotkę metalową, aby dokładnie pozbyć się starych warstw farby, a także ognisk rdzy. 

Jaką farbą malować metalowe meble?

W przypadku mebli metalowych w industrialnym stylu warto wybrać farbę, która będzie nie tylko efektownie wyglądać, ale także ochroni metalowe elementy przed niszczeniem przez korozję. Właśnie te funkcje łączy w sobie farba antykorozyjna poliwinylowa Anvi-Dach. Zaletą tego preparatu, jest to, że nie ma konieczności wcześniejszego stosowania farby gruntującej. Farba dostępna jest w pełnej kolorystyce z palety RAL, więc możesz nadać meblowi niepowtarzalnego wyglądu. 

Tak odnowiony mebel nada wnętrzu Twojego domu industrialnego wyglądu, a co najważniejsze, będzie niepowtarzalny! A może macie już za sobą renowację loftowych mebli? Podzielcie się tym z nami w komentarzach. 

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *