fbpx
Architektura

Obudowa kominka w stylu rustykalnym czy nowoczesnym?

• Zakładki: 68


Kominek wprowadza do wnętrza domu przytulną i kameralną atmosferę. Dodają ciepła nie tylko w dosłownym znaczeniu tych słów, ale także w przenośni, ocieplając stylizację wnętrza. Zaletą kominka jest jego ponadczasowość – od wieków obecny jest we wnętrzach domów, willi i pałaców. Fenomenem kominka jest to, że pasuje on w zasadzie do każdego wnętrza. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj obudowy, który będzie dopasowany swoją estetyką do stylu wnętrza. Przy planowaniu kominka większość osób skupia się przede wszystkim na wielkości kominka, jego mocy, rozwiązaniach technologicznych (płaszcz wodny itd.). Tymczasem warto też rozważyć kilka opcji wykończenia kominka – decydują one nie tylko o wyglądzie kominka, ale i jego zdolnościach grzewczych.

Obudowa kominka z piaskowca w stylu rustykalnym

Marzy Ci się dom utrzymany w stylu prowansalskim lub śródziemnomorskim? Wnętrza urządzone w tym klimacie są niezwykle przytulne. Charakteryzują je liczne nawiązania do tradycyjnych wnętrz, króluje w nich naturalne drewno, pastelowe kolory, a także rustykalne dodatki. Doskonałym zwieńczeniem takiego wnętrza będzie kominek w rustykalnym stylu. Najlepszym materiałem na obudowę takiego kominka jest piaskowiec. Rustykalnego stylu dodaje naturalne wykończenie kamienia, zróżnicowana faktura i różne odcienie kamienia – od jasnego beżu, po złote, piaskowe kolory. Dodatkowego uroku dodają portale wykonane z piaskowca, które pięknie zwieńczają kominek.

Nowoczesny kominek z piaskowca

Piaskowiec to materiał o szerokim zastosowaniu. Ten piękny kamień pozyskiwany w polskich wyrobiskach sprawdzi się jako obudowa kominka także we wnętrzu urządzonym w nowoczesnym stylu. W minimalistycznych pomieszczeniach bardzo ładnie będą prezentować się kominki obudowane piaskowcem polerowanym. Taki rodzaj kamienia ułatwia też czyszczenie i pielęgnację kominka – szczególnie w pobliżu paleniska, gdzie szybko może ulec zabrudzeniu przez popiół i dym.

Wykończenie kominka z piaskowca w eleganckim stylu

Lubisz klasyczne rozwiązania w aranżacji wnętrz? A może zachwyca Cię stylistyka pałacowych wnętrz? W takich aranżacjach świetnie sprawdzą się obudowy z piaskowca zdobione płaskorzeźbami. Kominek z piaskowca z płaskorzeźbami pięknie komponuje się z klasycznymi wnętrzami, ale może też być nieoczywistą ozdobą eklektycznych wnętrz, łączących w obrębie jednej aranżacji, wiele rozwiązań estetycznych.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Kamieniarstwo Pawlik.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
490 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *