fbpx
Wnętrza

Panele lvt – ciekawa estetyka i niezwykła trwałość

• Zakładki: 21


Wybór materiału do wykończenia wnętrza domu czy mieszkania jest bardzo ważny. Jednocześnie decydując się na dany materiał, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale też funkcjonalność danego rozwiązania. Niewątpliwie doskonałym wyborem są panele winylowe. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać zalety ich stosowania.

Panele winylowe – najwyższa jakość w korzystnej cenie

Panele winylowe cieszą się coraz większą popularnością, co w pełni zrozumiałe, wszak stanowią dobrą alternatywę dla innych materiałów do wykończenia podłogi. Naprawdę dobrze się prezentują i co ważne mogą imitować różne materiały, począwszy od drewna, przez gres, aż na betonie czy kamieniu kończąc. Dodają więc wnętrzu sporą dawkę stylu, ale można je też dobrać pod kątem danej aranżacji. Jednak poza walorami estetycznymi panele lvt mają wiele zalet praktycznych. 

Na pierwszy plan wychodzi tutaj ich trwałość. Są one niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też zarysowania. Nie blakną pod wpływem promieni słonecznych, co również istotne są wodoodporne, a więc nie trzeba obawiać się, że będą butwieć czy rozwarstwiać się. Można je stosować nawet w pomieszczeniach o większej wilgotności takich jak łazienka czy toaleta. Panele winylowe są dźwiękochłonne. Podczas chodzenia nie słychać charakterystycznego efektu stukania. Również utrzymanie ich w czystości nie jest problematyczne, wszak nie wchłaniają one plam. 

Dlaczego warto wybrać panele lvt?

Panele winylowe wykazują się naprawdę dużą trwałością i wysoką estetyką. Jednocześnie są antystatyczne, a więc nie przyciągają kurzu, zatem mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy czy astmatycy. Można pod nimi zastosować również ogrzewanie podłogowe, bo świetne przewodzą ciepło, a więc podłoga bardzo szybko i równomiernie się nagrzewa. Panele lvt nie mają widocznych spoin, dlatego tym bardziej łatwo utrzymać je w czystości. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą AXIMO podłogi obiektowe.        

Fot. Aximo    

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *