fbpx
Porady

Powody, dla których warto wymienić garnki

• Zakładki: 17


Odpowiednia pielęgnacja naczyń kuchennych może wydłużyć ich żywotność, ale nie zapewni im nieśmiertelności.  Garnki warto wymieniać raz na kilka lat lub niezwłocznie po tym, jak pojawią się na nich wyraźne oznaki zniszczenia, mające wpływ na ich funkcjonalność i efektywność. Dowiedz się, co powinno zwrócić twoją uwagę i skłonić cię do wymiany garnków

Nowoczesne garnki są tak zaprojektowane, aby ułatwić gotowanie i zapewnić lepsze wyniki. Nie są jednak długowieczne, a ponadto na ich żywotność wpływa sposób użytkowania i pielęgnacji naczyń, a także rodzaj przygotowywanych posiłków. Niektóre produkty spożywcze wchodzą w reakcję z materiałem, z jakiego wykonano garnek. 

Kiedy wymienić garnki?

Zmiana smaku potraw

Jeśli zauważyłeś, że twoje ulubione potrawy zaczęły nieco inaczej smakować, mimo że cały czas przyrządzasz je w ten sam sposób, to znak, że doszło do uszkodzenia powłoki i czas na wymianę garnka. 

Rysy na teflonie 

Gdy zauważysz, że teflonowe naczynia uległy zarysowaniu, będziesz musiał sięgnąć do portfela i zakupić nowe naczynia. Rysy nie są jedynie problemem natury estetycznej. Mogą powodować, że do pożywienia zacznie przedostawać się PFOA (kwas perfluorooktanowy), który jest szkodliwym związkiem stosowanym do produkcji teflonu. Na dodatek porysowane naczynia mogą powodować, że jedzenie zacznie się przypalać.  

Nierównomierne gotowanie 

W momencie, w którym zauważysz, że składniki gotują lub smażą się nierównomiernie, a ty musisz dolewać więcej tłuszczu, warto pomyśleć o zmianie garnków. Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia powłoki wewnętrznej.

Wymiana kuchenki 

Wymieniłeś kuchenkę gazową na płytę indukcyjną? Czas na wymianę garnków. Garnki na indukcję muszą być wykonane z ferromagnetycznego materiału i mieć odpowiednio grube dno. Zestawy garnków Gerlach na indukcję spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Gotowanie na parze 

Jeśli lekarz zalecił zmianę diety lub po prostu uznałeś, że czas zacząć jeść i zdrowo, rozwiązaniem są dania przygotowywane na parze.  Zmiana sposobu żywienia wiąże się ze zmianą garnków.  Garnki do gotowania na parze to sposób na przygotowywanie potraw będących prawdziwą bombą witaminową. 

Metamorfoza kuchni 

Zmiana aranżacji kuchni również może wiązać się ze zmianą garnków. Odpowiednio dopasowane mogą stanowić funkcjonalne i estetyczne dopełnienie przestrzeni.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Gerlach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *