Surowa cegła, miękkie panele, beton architektoniczny – a jaki jest Twój pomysł na ściany w mieszkaniu?

Duża powierzchnia daje duże możliwości. Od nas zależy czy ściany w naszym mieszkaniu będą nudne i poprawne czy intrygujące i przykuwające uwagę. Chcąc zaaranżować ściany w wyjątkowy sposób, możesz użyć farb czy tapety. Ale my lubimy szukać nietypowych rozwiązań. Poznaj – według nas – najciekawsze sposoby na aranżacje ścian w mieszkaniu!

Beton architektoniczny – nie tylko w industrialnym mieszkaniu!

Beton architektoniczny przekonał do siebie już wielu wykonawców, a także zleceniodawców. Najczęściej jednak wykorzystują go właściciele takich miejsc, jak puby, biura, siłownie, czasami właściciele loftów. Nic dziwnego – beton kojarzy nam się z czymś surowym, prostym, zimnym. Ale nie musi taki być!

W zależności od rodzaju obróbki, jakiej beton architektoniczny jest poddany, uzyskujemy bardzo ciekawe kolory i faktury. Dzięki temu beton architektoniczny będzie pasował nie tylko do awangardowego, wręcz industrialnego wnętrza, ale także nowoczesnego mieszkania.

Betonem architektonicznym możesz pokryć wszystkie ściany, dwie ściany lub jedną ścianę w pokoju. Możesz także wykorzystać beton architektoniczny 3D i nim ozdobić fragmenty ścian.

Surowa cegła – w loftach i mieszkaniach w stylu retro

Do surowej cegły praktycznie nie trzeba nikogo przekonywać. Wykończenia ścian przy pomocy odsłonięcia części cegieł widzieliśmy chyba wszyscy. Niestety nie wszyscy mamy możliwość odsłonięcia cegieł. Najczęściej uniemożliwia nam to wielka cegła, czasami drewniane bele, z których zbudowany jest dom.

Jeśli nie mamy możliwości pochwalenia się surową cegłą, możemy na naszą ścianę nakleić fototapetę, która do złudzenia przypomina ceglaną ścianę. Odradzamy odkrycie cegieł na całej powierzchni ścian. Surowa cegła świetnie komponuje się z białymi lub jasnoszarymi ścianami.

Miękkie panele ścienne – sposób na kolorowe ściany

Miękkie panele ścienne są dość rzadko wykorzystywane do aranżacji wnętrz. A szkoda – można z nich bowiem stworzyć ciekawe wzory, kolorowe lub monochromatyczne. Panele można ułożyć w jednej płaszczyźnie lub tak by stworzyły wzór 3D. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że tłumią dźwięki, dlatego polecane są przede wszystkim tym osobom, którym zależy na wyciszeniu pomieszczenia. Dzięki miękkiej teksturze dodają pomieszczeniu przytulnego charakteru. Są więc niebanalnym dodatkiem wszędzie tam, gdzie zależy nam na ociepleniu na przykład nowoczesnego wnętrza.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *